Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 25 września 2022
Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Strażacka rywalizacja w Drzewicy

22.06.2022
W upalną niedzielę, 19 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozegrano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja z udziałem rekordowej ilości drużyn była bardzo zacięta i dostarczyła kibicom wielu emocji. Największe powody do zadowolenia mieli reprezentanci jednostek OSP z Drzewicy i Domaszna, którzy odnieśli podwójne zwycięstwa.

Zawody zostały zorganizowane przez Gminę Drzewica, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy oraz Komendę Powiatową PSP w Opocznie w partnerstwie z MGKS Drzewica i Kołem Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki”. Zgromadziły aż dziewiętnaście drużyn: dziesięć męskich, dwie kobiece oraz siedem młodzieżowych.

Druhowie strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu/rozwinięciu bojowym. Nad przestrzeganiem regulaminu czuwała komisja sędziowska na czele z sędzią głównym mł. asp. Rafałem Purgatem z Komendy Powiatowej PSP w Opocznie. Spikerem zawodów był Piotr Bajerowski z Urzędu Miejskiego w Drzewicy.

Po kilkugodzinnych, emocjonujących zmaganiach, które obserwowała jak zawsze liczna rzesza kibiców, poznaliśmy klasyfikację generalną. W gronie młodzieżowych drużyn pożarniczych do 16 lat pierwsze miejsca zajęli chłopcy z Drzewicy i dziewczęta z Domaszna, które w swoje kategorii nie miały konkurencji. Wśród kobiet (grupa C) mistrzostwo gminy wywalczyła drużyna z Domaszna. I wreszcie w kategorii mężczyzn (grupa A) gminny prymat potwierdzili strażacy OSP z Drzewicy, odnosząc kolejne zwycięstwo z rzędu.

Mistrzowie poszczególnych kategorii awansowali do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane na początku lipca w Opocznie.

KLASYFIKACJA GENERALNA

* Młodzieżowe drużyny pożarnicze

Dziewczęta

1. OSP Domaszno – 896 pkt

Chłopcy

1. OSP Drzewica – 1050 pkt

2. OSP Zakościele – 1022 pkt

3. OSP Domaszno - 999 pkt

4. OSP Jelnia - 984 pkt

5. OSP Radzice – 959 pkt

6. OSP Brzustowiec – 956 pkt

 

* Grupa C – kobiece drużyny pożarnicze

1. OSP Domaszno – 168,5 pkt

2. OSP Radzice – 170,7 pkt

 

* Grupa A – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Drzewica – 102,7 pkt

2. OSP Trzebina – 109,4 pkt

3. OSP Żardki – 115,3 pkt

4. OSP Radzice – 116,0 pkt

5. OSP Strzyżów – 121,7 pkt

6. OSP Zakościele – 134,8 pkt

7. OSP Brzustowiec – 140,4 pkt

8. OSP Domaszno – 143,8 pkt

9. OSP Dąbrówka – 143,9 pkt

10. OSP Jelnia - 155,3 pkt

        

Podczas uroczystego podsumowania zawodów czołowe drużyny odebrały puchary i nagrody finansowe. Pozostałym wręczono gratyfikacje pieniężne. Wszystkie otrzymały także dyplomy.

W dekoracji uczestniczyli Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy - Burmistrz Janusz Reszelewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz, Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski i Gminy Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny.

Na zakończenie Burmistrz pogratulował druhom strażakom wyszkolenia i zaangażowania, życząc zwycięskim drużynom powodzenia w zawodach powiatowych. 


Obszerna galeria zdjęć dostępna jest na facebookowym profilu Gminy Drzewica.