Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 29 września 2020
Imieniny: Michaliny, Michała i Rafała
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie z tegorocznymi stypendystami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy

31.07.2017
31 lipca 2017 roku w Urzędzie Gminy i Miasta w Drzewicy odbyło się spotkanie z tegorocznymi stypendystami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy.

Zgodnie z regulaminem przyznawania stypendium przyjętym uchwałą Rady Gminy w 2009 roku, stypendium naukowe otrzymać mogą ci uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie co najmniej 4,75), uzyskali ocenę wzorową z zachowania, angażują się do prac na rzecz szkoły lub środowiska oraz spełniają warunek bycia finalistami i laureatami olimpiad, konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim lub centralnym. Z kolei o stypendium sportowe mogą się ubiegać uczniowie, którzy są medalistami mistrzostw Polski lub zajęli w mistrzostwach wojewódzkich w dyscyplinach ujętych w kalendarzu „Gimnazjady” miejsce na podium (drużynowo bądź indywidualnie) oraz uzyskali ocenę bardzo dobrą z zachowania, a średnia ich ocen na świadectwie wynosi co najmniej 4,0. Wszystkie warunki muszą być spełnione łącznie.

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski, w obecności wicedyrektora gimnazjum Małgorzaty Kuchenbecker, dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Andrzeja Krzyżanowskiego oraz rodziców uczniów wręczył tegorocznym stypendystom listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia sportowe oraz nagrody finansowe.

W tym roku warunki ubiegania się o stypendia spełniło 2 uczniów.

Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe, czym było wywalczenie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegach Rozstawnych „VENA SPORT” otrzymali Tomasz Fatalski oraz Jakub Jaciubek. Oprócz tego spełniali oni warunki dotyczące minimum dobrego zachowania i takich samych wyników w nauce.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy osiągania równie wysokich wyników na niwie sportowej i edukacyjnej w przyszłości.