Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 30 września 2022
Imieniny: Geraldy, Honoriusza i Wery
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie z seniorami - speed-ballistami

24.01.2020

W piątek, 24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Drzewicy gościli drzewiccy seniorzy, którzy nie tak dawno osiągnęli wielkie sukcesy podczas I Mistrzostw Polski Seniorów 50+ w Speed-ballu.

Jak informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, reprezentanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy zdominowali Mistrzostwa Polski 2019, przywożąc z Myślenic pięć medali. W gronie kobiet podwójną mistrzynią Polski została Maria Smolarska (super solo seniorek i gra singlowa seniorek), natomiast Irena Kwiecień wywalczyła brązowy medal w super solo seniorek. Wśród mężczyzn z medali cieszyli się Bogdan Piekarski (srebro w super solo seniorów) i Stefan Kowal (brąz w grze singlowej seniorów). W konkurencji super solo seniorek wysokie lokaty zajęły również: Elżbieta Kot, Leokadia Kwiecień, Stanisława Kothe i Barbara Szczepańska.

Te sukcesy zostały docenione przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, który postanowił złożyć oficjalne gratulacje naszym speed-ballistom. Podczas piątkowej uroczystości wręczył wszystkim listy gratulacyjne, podkreślając świetne wyniki osiągnięte na Mistrzostwach Polski oraz znakomitą formę fizyczną prezentowaną przez sportowców UTW w Drzewicy. Jednocześnie podziękował za propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzację speed-ballu, a także promocję Gminy Drzewica na arenach ogólnopolskich. Życzył rozwijania sportowych pasji oraz kolejnych sukcesów w sezonie 2020.

Drzewiccy speed-balliści również pospieszyli z podziękowaniami. Za wpieranie rozwoju tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu wręczyli Burmistrzowi puchar zdobyty w Myślenicach.

Seniorom UTW życzymy, by podobne spotkania – będące okazją do podsumowania sukcesów o randze krajowej – odbywały się co roku.