Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 7 lipca 2022
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie opłatkowo-noworoczne mieszkańców Strzyżowa i Werówki

31.01.2020
W czwartek, 30 stycznia w spotkaniu opłatkowo-noworocznym z Burmistrzem Drzewicy uczestniczyli mieszkańcy Strzyżowa i Werówki.

Uroczystość w świetlicy wiejskiej w Strzyżowie miała wysoką frekwencję, gromadząc kilkadziesiąt osób - od maluchów po seniorów. Wszyscy otrzymali najlepsze życzenia noworoczne od gospodarza Gminy Drzewica - Burmistrza Janusza Reszelewskiego, radnego Rady Miejskiej w Drzewicy Krzysztofa Walczyka oraz pań sołtys Doroty Kasickiej (Strzyżów) i Zofii Kacprzak (Werówka). Życzenia złożyła także radna Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Witkowska.

Mieszkańcy mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane pod kierunkiem pani sołtys a jednocześnie przewodniczącej KGW „Strzyżowianki” Doroty Kasickiej, Eweliny Bińczyk i Joanny Bogatek. W spektaklu o bajkowym zabarwieniu zagrali młodzi artyści z obu miejscowości, którzy za piękny występ otrzymali nie tylko gromkie brawa, ale również świąteczne paczki ufundowane przez radnego i panie sołtys.

Po wystąpieniu Burmistrza, który podziękował mieszkańcom za liczne przybycie oraz czas poświęcony na przygotowanie spotkania, modlitwę poprowadził ks. Adrian Kwieciński z Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy. Jak tradycja nakazuje, wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy,  podczas której królowały typowo wigilijne dania przygotowane przez panie z KGW „Strzyżowianki” i KGW w Werówce. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania w miłej, rodzinnej atmosferze.