Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie Integracyjne w Zakościelu – Granty Obywatelskie 2022

27.06.2022
W sobotę, 25 czerwca 2022 roku mieszkańcy Zakościela uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym w ramach inicjatywy Granty Obywatelski 2022. Spotkanie o charakterze integracyjnym zostało sfinansowane z budżetu Gminy Drzewica.

Na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zakościelu pojawiło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli, a wśród uczestników nie zabrakło Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Drzewicy Doroty Wiktorowicz, Zastępcy Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego oraz Sołtys miejscowości Zakościele Bożeny Dobosz. Publiczność miała okazję obejrzeć m.in. występy najmłodszych z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy, miejscowej młodzieży oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Zakościelu. Gościnnie wystąpił zespół ludowy „Kuzynki znad Pilicy”. W trakcie spotkania nie zabrakło animacji i konkursów dla najmłodszych, ale także konkursów z nagrodami dla starszej publiczności.

Podczas sobotniego popołudnia mieszkańcy Zakościela mogli również posmakować regionalnych potraw i pysznych wypieków. Najmłodsi bawili się w przygotowanym dmuchanym miasteczku z trampolinami. Wszyscy zgromadzeni w promieniach zachodzącego słońca mieli okazję sprawdzić formę taneczną podczas zabawy z zespołem muzycznym.

Przypomnijmy, zadanie publiczne „Jesteśmy rodziną – piknik rodzinny w Zakościelu” w ramach którego zorganizowano festyn dla mieszkańców sołectwa Zakościele, realizowane jest w ramach Grantów Obywatelskich 2022. Realizatorem zadań nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.


Więcej zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.