Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie Integracyjne w Zakościelu – Granty Obywatelskie 2021

05.08.2021
W sobotę, 31 lipca 2021 roku mieszkańcy Zakościela uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym w ramach inicjatywy „Grant Obywatelski 2021”. Spotkanie o charakterze integracyjnym zostało sfinansowany z budżetu Gminy Drzewica.

 Na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zakościelu pojawiło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli, a wśród uczestników nie zabrakło Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Drzewicy Doroty Wiktorowicz czy Pani Sołtys miejscowości Zakościele Bożeny Dobosz. Publiczność miała okazję obejrzeć m.in. przegląd zespołów ludowych z Kołem Gospodyń Wiejskich z Zakościela na czele. W trakcie spotkania nie zabrakło animacji i konkursów dla najmłodszych, ale także konkursów z nagrodami dla starszej publiczności.

Podczas sobotniego popołudnia mieszkańcy Zakościela mogli również posmakować regionalnych potraw i pysznych wypieków. Najmłodsi bawili się w specjalnie przygotowanym dmuchanym miasteczku. Wszyscy zgromadzeni w promieniach zachodzącego słońca mieli okazję sprawdzić formę taneczną podczas zabawy z zespołem muzycznym.

Przypomnijmy, zadanie publiczne „Wspieranie rodzin poprzez działania integracyjne” w ramach którego zorganizowano festyn dla mieszkańców sołectwa Zakościele, realizowane jest w ramach Grantów Obywatelskich 2021. Realizatorem zadań nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.