Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 7 grudnia 2021
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Skauci Europy w Drzewicy

23.07.2020
W dniach 12 - 23 lipca 2020 roku na terenach Leśnictwa Drzewica odbywał się obóz harcerski zorganizowany przez II Hufiec Radomski Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego “Zawisza” - Federacji Skautingu Europejskiego, czyli Skautów Europy. W obozie brało udział ponad 60 dziewcząt w wieku od 12 do 17 lat.

Skautki reprezentujące 2. Drużynę Radomską, 6. Drużynę Radomską i 8. Drużynę Radomską mieszkały w lesie między ulicami Sikorskiego i Błonie w Drzewicy. Obozowały stylem puszczańskim, kreowanym prostotą i dającym wielką radość przebywania na łonie natury z dala od obecnych trendów cywilizacyjnych - bez telefonów komórkowych czy Internetu. Poznając otaczającą przyrodę miały możliwość osobistego rozwoju w pięciu dziedzinach: zdrowia i sprawności fizycznej, zmysłu praktycznego, kształcenia charakteru, zmysłu służby oraz życia religijnego.

Wakacje w Drzewicy przypadły im do gustu, co same przyznały podczas spotkania z Zastępcą Burmistrza Drzewicy Dominikiem Niemirskim. Do wizyty na terenie obozowiska doszło w piątek, 17 lipca. Wiceburmistrz Niemirski życzył dziewczętom udanego pobytu i wypoczynku, wręczył gminne gadżety promocyjne oraz zaprosił do przyjazdu do Drzewicy w przyszłym roku.

Tego dnia obozowisko odwiedził także ks. Łukasz Skowyra  - wikariusz z Parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu, który po spotkaniu z Zastępcą Burmistrza Drzewicy odprawił polową mszę świętą.