Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Siatkówka plażowa w Drzewicy

17.08.2022
W niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy rozegrano IX Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. Emocjonująca rywalizacja ośmiu drużyn zakończyła się zwycięstwem zespołu w składzie: Mariusz Skrętowski, Mirosław Murawiec i Patryk Woźniak.

Zawody zorganizowane przez Urząd Miejski w Drzewicy oraz Michała Woźniaka z LZS Siatkarz Drzewica zgromadziły osiem drużyn. W skład kilku zespołów wchodzili nie tylko siatkarze, ale również siatkarki. Wśród startujących była m.in. damska drużyna z Radomia.

Ekipy występowały na boisku w trzyosobowych składach. Mecze trwały do dwóch wygranych setów (do 15 punktów lub 2 punktów przewagi). Pierwsza faza rywalizacji odbywała się w dwóch grupach eliminacyjnych, natomiast w decydującym etapie rozegrano półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Kilkugodzinne zmagania na piasku przyniosły wiele emocji.  Liczna i głośna grupa kibiców siatkówki oraz plażowiczów korzystających z wakacyjnej pogody podziwiała efektowne ataki, bloki i obrony.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna w składzie: Mariusz Skrętowski, Mirosław Murawiec, Patryk Woźniak, która w wielkim finale pokonała zespół występujący w następującym zestawieniu: Marcin Żach, Michał Woźniak, Karol Żarski. Trzecie miejsce przypadło ekipie: Karol Ciesielski, Wiktor Urbańczyk, Mateusz Popis. Czwartą lokatę zajęła drużyna w składzie: Mateusz Gapys, Jakub Podogrocki, Damian Nowak.

Wyniki decydujących meczów

Półfinały

Mariusz Skrętowski, Mirosław Murawiec, Patryk Woźniak - Mateusz Gapys, Jakub Podogrocki, Damian Nowak 2:0 (15:8, 15:4)

Marcin Żach, Michał Woźniak, Karol Żarski - Karol Ciesielski, Wiktor Urbańczyk, Mateusz Popis 2:0 (15:11, 15:11)

Mecz o trzecie miejsce

Mateusz Gapys, Jakub Podogrocki, Damian Nowak - Karol Ciesielski, Wiktor Urbańczyk, Mateusz Popis 0:2 (14:16, 8:15)

Finał

Marcin Żach, Michał Woźniak, Karol Żarski - Mariusz Skrętowski, Mirosław Murawiec, Patryk Woźniak 1:2 (15:9, 10:15, 7:15)

Kolejność końcowa (czołowa czwórka)

1. Mariusz Skrętowski, Mirosław Murawiec, Patryk Woźniak

2. Marcin Żach, Michał Woźniak, Karol Żarski

3. Karol Ciesielski, Wiktor Urbańczyk, Mateusz Popis

4. Mateusz Gapys, Jakub Podogrocki, Damian Nowak

Podczas uroczystej dekoracji z udziałem Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego trzy czołowe drużyny odebrały puchary, natomiast wszyscy siatkarze otrzymali medale. Burmistrz podziękował drużynom za znakomitą grę, a kibicom za świetny doping, zapraszając wszystkich na przyszłoroczną, jubileuszową edycję imprezy.

 

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.