Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 7 grudnia 2021
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Sentymentalna podróż emerytowanych nauczycieli

14.10.2021
Stałym punktem drzewickich obchodów Dnia Edukacji Narodowej są spotkania dedykowane emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkół. Wieloletniej tradycji stało się zadość i w tym roku.  Sympatyczna uroczystość zorganizowana przez Komisję Socjalną Nauczycieli Emerytów i Rencistów w Drzewicy we współpracy z Gminą Drzewica stanowiła dla głównych bohaterów dnia sentymentalną podróż do czasów aktywności zawodowej.

Doroczne spotkanie odbyło się w środę, 13 października 2021 roku w zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy przy ulicy Szkolnej. Zgromadziło kilkudziesięcioosobową grupę emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół.  

Emerytom towarzyszyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski, Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka, Dyrektor ZEAS w Drzewicy Agnieszka Kopytowska, Proboszcz Parafii św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy ks. Adam Płuciennik, Dyrektor SP w Drzewicy Małgorzata Kuchenbecker, Wicedyrektor SP w Drzewicy Ewa Grzelczak, Dyrektor SP w Radzicach Małgorzata Wawrzyńczak – Pawul, Dyrektor SP w Domasznie Dorota Zaręba oraz Martyna Żach - Prezes Ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego – Oddziału w Drzewicy. 

Pierwsza część spotkania miała miejsce w hali sportowej, gdzie z okolicznościowym programem artystycznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystąpili uczniowie SP w Drzewicy. Publiczność oklaskiwała pierwszoklasistów, którzy m.in. pięknie odtańczyli poloneza, a także uczniów klas starszych prezentujących swe talenty w montażu słowno-muzycznym. Pierwszaków do występu przygotowały wychowawczynie Anna Walasik i Zofia Gałka, natomiast młodzież ćwiczyła pod okiem Anny Pietrasik i Joanny Owczarskiej.

Po doznaniach artystycznych nastąpiło zwiedzanie zmodernizowanego i odnowionego budynku szkoły. Dla emerytów, którzy przy ulicy Szkolnej spędzili całe lub większość swojego życia zawodowego, była to pełna wspomnień i wzruszeń podróż sentymentalna.

Oficjalna część uroczystości została przeprowadzona w sali stołówki. W imieniu gminnego samorządu za wieloletni trud wkładany w edukację i wychowywanie kolejnych pokoleń drzewiczan emerytowanym nauczycielom podziękował Burmistrz Janusz Reszelewski, wręczając kwiaty Przewodniczącej Komisji Socjalnej Nauczycieli Emerytów i Rencistów Marii Staniszewskiej. Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności pospieszyła również Martyna Żach ze Związku Nauczycielska Polskiego.

Później przyszedł czas na obiad, rozmowy i kolejne wspomnienia ze wspólnej pracy pedagogicznej. Uroczystość przebiegła w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze, kończąc się planami spotkania za rok.

Galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.