Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 13 maja 2021
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny i Serwacego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Seniorzy speed-balliści trenowali w Drzewicy

13.02.2020
Od 7 do 9 lutego odbywało się w Drzewicy zgrupowanie seniorów trenujących speed-ball. Swój warsztat w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportu doskonaliło kilkadziesiąt osób z południowej i centralnej Polski.

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Rad Seniorów przez trzy dni uczestniczyli w intensywnych treningach oraz rywalizowali w zawodach. Zajęcia sportowe miały miejsce w hali Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (ul. Staszica), a gościom towarzyszyli uczestnicy programu „Łódzkie dla aktywnych seniorów” – jednocześnie członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy. Wszyscy mogli doskonalić swoje umiejętności gry pod okiem członka kadry narodowej, Zbigniewa Bizonia.

Wizyta studyjna stanowiła okazję do dzielenia się inspiracjami i dobrymi praktykami. Seniorzy z chęcią opowiadali o swoich działaniach w lokalnych społecznościach i organizacjach społecznych. Nie zabrakło również integracji podczas uroczystych kolacji i zabawy karnawałowej.

Zwieńczeniem zgrupowania był I Drzewicki Integracyjny Turniej Speed-balla. Zawodnicy podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną rywalizowali o trofea w indywidualnej grze na czas (super solo), obejmującej uderzenia prawą ręką, lewą ręką i obiema rękami (forehand, backhand). Do gry przystąpił także Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który podczas uroczystego podsumowania turnieju wręczył nagrody i dyplomy, dziękując za zaangażowanie i chęć popularyzowania nowej dyscypliny sportu. 

Wizyta został zorganizowana w ramach projektu  "Speed-ball Senior" dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia, które promuje nowy sport w środowisku senioralnym.