Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 23 maja 2022
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Samorządowy opłatek w Drzewicy

23.12.2019
W piątek, 20 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyło się Gminne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Urząd Miejski w Drzewicy

Gospodarzem dorocznej uroczystości był Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który powitał licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej RCK gości: radnych, sołtysów, pełniących funkcje kierownicze gminnych urzędników, przedstawicieli duchowieństwa, dyrektorów placówek oświatowych, strażaków OSP, panie z KGW, przedsiębiorców oraz szefów współpracujących z samorządem instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

Z rąk drzewickich harcerzy Burmistrz odebrał Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, a wszyscy zebrani obejrzeli piękny, bożonarodzeniowy program artystyczny w wykonaniu Ali Gosy, Oliwii Bąby, Magdaleny Gosy i Weroniki Balasińskiej - wokalistek uczęszczających na zajęcia RCK prowadzone pod okiem instruktor Marty Szymańskiej.

W imieniu gminnych samorządowców Burmistrz złożył najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, jednocześnie dziękując za całoroczną pracę na rzecz rozwoju Gminy Drzewica. Z życzeniami pospieszył  także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drzewicy Witold Gapys.

Po modlitwie poprowadzonej przez Proboszcza Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy ks. kan. Adama Płuciennika wspólnie zaśpiewano kolędę „Gdy śliczna Panna” i przystąpiono do łamania się opłatkiem. Spotkanie przebiegające w miłej, świątecznej atmosferze spuentował poczęstunek, podczas którego królowały tradycyjne potrawy wigilijne.