Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 19 listopada 2019
Imieniny: Elżbiety, Faustyny i Pawła
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Służby ponadnormatywne w Gminie Drzewica

03.07.2019
Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł. insp. Konrad Kobierski oraz Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie oraz kierownika Posterunku Policji w Drzewicy podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie  podpisano porozumienie o służbach ponadnormatywnych w ramach którego, na terenie miasta i gminy Drzewica zostanie zwiększona ilość patroli policyjnych, które będą kierowane w miejsca szczególnie zagrożone.  Jest to już kolejne tego typu porozumienie podpisane z lokalnymi władzami samorządowymi.

Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego, a umundurowane patrole będą skierowane w najbardziej zagrożone miejsca. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców  zadaniem funkcjonariuszy będzie przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń, poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie. Gmina na ten cel przeznaczyła 5 tysięcy złotych, co pozwoli na uruchomienie dodatkowych dwuosobowych patroli policyjnych.