Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ruszyła termomodernizacja Domku Wędkarza

15.07.2021




Rozpoczęły się prace budowlane związane z termomodernizacją budynku Domku Wędkarza w Drzewicy. Gminna inwestycja o wartości 708.000 zł została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zadanie wykonuje firma STENBUD z Wiązownicy Dużej (woj. świętokrzyskie), która najpierw opracowała pełną dokumentację zadania, a od kilku tygodni realizuje roboty budowlane, obejmujące istniejący budynek „Domku Wędkarza” - murowany, w konstrukcji tradycyjnej, o powierzchni użytkowej 183,5 m2 i kubaturze 476,5 m3. Obecnie prowadzi prace rozbiórkowo-demontażowe.

Remontowa część zadania obejmie: * wymianę drzwi wewnętrznych z dostosowaniem wymiarów do obecnie obowiązujących wymogów prawa budowlanego * osuszenie i odgrzybienie zawilgoconych ścian * wymianę okładzin ściennych w pomieszczeniach toalet i kuchni na płytki ceramiczne * wykonanie instalacji elektrycznej, gniazd wtykowych, siłowych, rozdzielnic budynku.

Część termomodernizacyjna będzie polegała na: * dociepleniu podłóg na gruncie, stropodachu z odtworzeniem pokrycia i obróbek blacharskich a także ścian * wymianie okien i drzwi zewnętrznych * usprawnieniu działania wentylacji grawitacyjnej * montażu instalacji c.o. i źródła zasilania w ciepło budynku (pompa ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną) do celów ogrzewania podłogowego* wykonaniu instalacji fotowoltaicznej i przyłączenie jej do instalacji wewnętrznej obiektu * wykonaniu nowej instalacji oświetleniowej w technologii LED * wykonaniu zasilania urządzeń sanitarnych w kotłowni (pomieszczeniu technicznym) * wykonaniu instalacji odgromowej

Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna zakończyć się w bieżącym roku.               

Na realizację zadania „Termomodernizacja Domku Wędkarza” Gmina Drzewica otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wysokość unijnego wsparcia wynosi prawie pół miliona złotych.