Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ruszyła budowa placu zabaw za dworcem autobusowym w Drzewicy

26.11.2021
Trwają prace przy budowie placu zabaw na terenie za dworcem autobusowym przy ulicy Sikorskiego w Drzewicy. Inwestycja o wartości prawie 265 tys. zł realizowana jest w ramach programu „Infrastruktura sportowa plus”.

Już za kilka tygodni za dworcem autobusowym w Drzewicy zostanie otwarty duży i nowoczesny plac zabaw. Obiekt w kształcie prostokąta o wymiarach 10 m x 35,5 m będzie miał powierzchnię 355 m2. Zostanie wyposażony w urządzenia do zabawy dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Przy strefie zabawy przewidziano nawierzchnię poliuretanową (ponad 250 m2), natomiast na pozostałym terenie (od strony wejścia) nawierzchnię utwardzoną z kostki brukowej (około 100 m2). Całość zostanie ogrodzona ogrodzeniem panelowym o długości 91 m i wysokości 1 m wraz z furtką (szerokość 1 m) oraz bramą (szerokość 3 m).

Prace przy budowie placu zabaw już trwają. Inwestycję wykonuje firma BillaBau Usługi Budowlane z Brzegu Dolnego (woj. dolnośląskie), która wygrała przetarg oferując cenę w wysokości 264.906,69 zł.

Po przygotowaniu i zabezpieczeniu miejsca robót wykonawca rozpoczął prace ziemne, wykonywanie podbudowy oraz montaż ogrodzenia. Niebawem przystąpi do układania nawierzchni z poliuretanu i kostki brukowej oraz do przygotowania fundamentów pod zamontowanie urządzeń do zabawy.

Sam montaż tych elementów nastąpi w grudniu. Na placu pojawią się: zestaw zabawowy, huśtawka „bocianie gniazdo”, huśtawka podwójna, huśtawka ważka, 2 sprężynowce i urządzenie sprawnościowe. Ponadto ustawione będą 2 ławki, 2 kosze na śmieci, stojak na rowery i tablica z regulaminem. Teren wokół zostanie uporządkowany i obsadzony zielenią.

Po zrealizowaniu inwestycji drzewiczanie z tej części miasta cieszyć się będą nowoczesnym, bezpiecznym placem zabaw. Jesteśmy przekonani, że obiekt będzie wspaniałym miejscem zabawy i rozrywki dla dzieci, a zarazem przyczyni się do integracji mieszkańców.