Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ruszył remont na ulicy Szkolnej w Drzewicy

26.10.2021


W bieżącym tygodniu rozpoczęły się prace związane z remontem drogi gminnej na ulicy Szkolnej w Drzewicy. Wartość zadania przekracza 1 mln zł. To druga – po remoncie ulicy Cmentarnej – tegoroczna inwestycja Gminy Drzewica dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021.

Remont ulicy Szkolnej obejmuje odcinek o długości 546 m – od skrzyżowania z placem Kościuszki i ulicą Stawową do skrzyżowania z ulicą Staszica. Projekt zakłada m.in.: modernizację jezdni (frezowanie, ułożenie warstwy ścieranej i warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego), budowę nowych chodników i zjazdów indywidualnych, a także odwodnienie. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki powstanie wyniesione przejście dla pieszych.

Zakres rzeczowy zadania przewiduje wykonanie:

* robót przygotowawczych i rozbiórkowych;

* robót ziemnych i podbudowy;

* kolektora deszczowego o średnicy 30 cm i długości 60 m;

* wymiany kolektora sanitarnego z 12 przyłączami na długości 145 m;

* nawierzchni asfaltowej (pow. 3278 m2);

* chodników z kostki brukowej o grubości 8 cm (pow. 970 m2)

 * robót wykończeniowych.

Wartość inwestycji wynosi 1.010.964,13 zł, natomiast głównym wykonawcą jest TRAKT S.A z Górek Szczukowskich (gmina Piekoszów koło Kielc), który aktualnie realizuje cztery zadania drogowe na terenie Gminy Drzewica.

Roboty na ulicy Szkolnej rozpoczęły się bieżącym tygodniu. Obecnie na placu budowy działa także ekipa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy, która wymienia przyłącza wodociągowe od strony skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki.

Dodajmy, że na sfinansowanie remontów ulic Szkolnej i Cmentarnej Gmina Drzewica pozyskała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021. Wartość dofinansowania wynosi 958.342 zł, co stanowi 80% szacunkowych kosztów kwalifikowalnych inwestycji.