Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 27 września 2023
Imieniny: Damiana, Mirabeli i Wincentego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rusza rozbudowa w Idzikowicach

20.03.2023
Przy Szkole Podstawowej w Idzikowicach rozpoczynają się prace związane z rozbudową budynku szkolnego o salę rekreacyjną i świetlicę wiejską. Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład jest częścią potężnej inwestycji pn. „Budowa budynków o funkcji sportowej, kulturalnej i turystycznej na terenie Gminy Drzewica”. Będzie realizowane w cyklu dwuletnim.

Gminne przedsięwzięcie w Idzikowicach ma na celu rozbudowę istniejącego budynku szkolnego o dwukondygnacyjny budynek z salą rekreacyjną w poziomie parteru oraz świetlicą wiejską na piętrze. Dobudowany obiekt o powierzchni zabudowy 290 m2, powierzchni użytkowej 402 m2 i kubaturze 2260 m3 został zaprojektowany tak, aby mógł wypełniać dwie, niezależne od siebie funkcje użytkowe.

Parter - połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem szkolnym - będzie użytkowany przez społeczność Szkoły Podstawowej. Pomieści salę rekreacyjną wraz z zapleczem, szatnią, dwoma pomieszczeniami biurowymi, ogólnodostępną toaletą, schowkiem, wiatrołapem, ciągami komunikacyjnymi i klatką schodową. Łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń parteru wyniesie 250 m2.

Do tej części budynku będą prowadziły zarówno schody wejściowe, jak i pochylnia dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową będzie przystosowane także pomieszczenie WC, wyposażone w odpowiednią armaturę sanitarną i uchwyty.

Piętro budynku rozbudowy zostało dedykowane działalności świetlicy wiejskiej. Projektant przewidział tu: salę główną, zaplecze kuchenne, dwa magazyny, szatnię, toalety damską i męską oraz ciągi komunikacyjne. Łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń piętra wyniesie 152 m2. Do świetlicy będzie wchodziło się klatką schodową dostępną bezpośrednio z zewnątrz.

Cały dobudowany obiekt zostanie wyposażony w instalacje wewnętrzne: wod-kan., c.o., elektryczną, mechaniczną i grawitacyjną wentylację pomieszczeń oraz instalację odgromową.

Prace w Idzikowicach, wykonywane przez Firmę Budowlaną ES-BUD Roberta Szyszkowskiego z Bielichy koło Radomia, właśnie się rozpoczynają. Po robotach przygotowawczych, m.in. ogrodzeniu i zabezpieczeniu placu budowy oraz wytyczeniach geodezyjnych, wykonawca może wprowadzać ciężki sprzęt i przystępować do prac ziemnych.    

Rozbudowa będzie realizowana w cyklu dwuletnim - podobnie jak i dwa kolejne zadania w ramach inwestycji „Budowa budynków o funkcji sportowej, kulturalnej i turystycznej na terenie Gminy Drzewica”: budowa budynku rekreacyjnego w Świerczynie oraz budowa budynku klubowego LKS Radzice.

Cała inwestycja ma wartość 6.372.882,14 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.250.000 zł.