Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rusza budowa nowoczesnego budynku klubowego MGKS Drzewica

02.06.2021
Rozpoczęły się prace związane z budową budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej. Gminna inwestycja, tak oczekiwana przez drzewickie środowisko piłkarskie, będzie realizowana w cyklu dwuletnim. Supernowoczesny i funkcjonalny obiekt na stadionie przy ulicy Kolejowej będzie gotowy w 2022 roku.

Zadanie pn. „Budowa budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej” realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rolę głównego wykonawcy pełni wyłoniona na podstawie przetargu Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. z Sierakowic Prawych (gm. Skierniewice), która po zaprojektowaniu budynku oraz spełnieniu wszelkich wymogów formalno-prawnych, w tym uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczęła prace budowlane. 

Na plac budowy weszła w środę, 2 czerwca 2021 roku, przystępując do robót ziemnych, po których przyjdzie czas m.in. na wykonanie zbrojenia, wylewanie ław fundamentowych a następnie na prace murowe.  

Zadaniem wykonawcy jest budowa budynku parterowego o powierzchni zabudowy około 340 m2 i powierzchni użytkowej około 270 m2, przyjaznego dla osób niepełnosprawnych. Obiekt zostanie wyposażony, m.in. w instalację fotowoltaiczną o mocy minimum 16,5 kWp, klimatyzację oraz system monitoringu wizyjnego. Będzie ogrzewany pompą ciepła z zastosowaniem rekuperacji powietrza (odzysku ciepłego powietrza). Ma spełniać kryteria stawiane budynkom pasywnym.

Zostanie podzielony na 4 strefy funkcjonalne:

* zespół szatniowy (2 szatnie dla zawodników, każda z odrębną natryskownią, 1 szatnia dla sędziów, 1 szatnia dla trenerów);

* strefę konferencyjno-szkoleniową składającą się z sali konferencyjno-szkoleniowej z zapleczem socjalnym i porządkowym;

* ogólnodostępne toalety dla kibiców, wyposażone w oddzielne węzły sanitarne dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, z miejscem do przewijania dzieci;

* pomieszczenia magazynowe i techniczne (magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie na kosiarkę, pomieszczenie techniczne).

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2.270.000 zł, przy czym na realizację zadania Gmina Drzewica pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Działanie IV.3 Ochrona powietrza Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  Wsparcie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wynosi 1.363.447,00 zł.