Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rozpoczęcie działalności Żłobka „Wesołe Smyki” w Drzewicy

02.03.2021
2 marca 2021 roku to kolejna historyczna data w dziejach Drzewicy. Tego dnia rozpoczął działalność pierwszy w historii naszego miasta żłobek. Placówka pn. „Wesołe Smyki” powstała w ramach projektu „Z uśmiechem do żłobka” realizowanego przez Fundację Edukacji Przedszkolnej w partnerstwie z Gminą Drzewica. Opieką obejmuje 16 dzieci do 3. roku życia.

Żłobek „Wesołe Smyki”  mieści się w budynku Przedszkola Samorządowego w Drzewicy. Działa 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00. Co ważne, jest placówką nieferyjną, a więc będzie funkcjonował bez przerw na wakacje i ferie zimowe.

Dzieciaczki, które rozpoczęły uczęszczać do żłobka, mają obecnie od 7 do 30 miesięcy. Trzeba przyznać, że w nowym otoczeniu aklimatyzują się bardzo szybko. Mogą przy tym liczyć na fachową i troskliwą opiekę trzech opiekunek oraz pani dyrektor Eweliny Nowak, prowadzących zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne.

Do dyspozycji „Wesołych Smyków” jest zmodernizowana sala główna, szatnia oraz łazienka. Maluchy mają oczywiście zapewnione posiłki, zabawki oraz pomoce dydaktyczne.  Jesteśmy przekonani, że w żłobku będą czuły się jak u siebie w domu.

Projekt „Z uśmiechem do żłobka” realizowany jest dzięki współpracy zainicjowanej przez Burmistrza Drzewicy Pana Janusza Reszelewskiego z Fundacją Edukacji Przedszkolnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.