Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rodzinne wędkowanie nad drzewickim zalewem

18.08.2022
Koło nr 3 Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy przy wsparciu finansowym Gminy Drzewica zorganizowało zawody spławikowe dla najmłodszych adeptów wędkarstwa. Doroczna impreza pn. "Wakacje z wędką" miała miejsce w niedzielę, 14 sierpnia nad brzegiem drzewickiego zalewu.

Zawody wędkarskie dla dzieci są stałym punktem kalendarza akcji organizowanych przez Koło nr 3 PZW w Drzewicy. Łączą w sobie tradycje wędkarskie przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz elementy integracyjne. Są doskonałą okazją do tego, aby spędzić czas w gronie najbliższych, dlatego ich nieodłącznym elementem jest rodzinny piknik wędkarski.

Tegoroczna edycja zawodów cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zgromadziła 45 młodych wędkarzy w wieku od 5 do 14 lat, którym towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Dzięki temu nad brzegiem zalewu było bardzo rodzinnie.

Po zbiórce przy zmodernizowanym Domku Wędkarza, instruktażu i losowaniu stanowisk dzieci przystąpiły do rywalizacji metodą spławikową. Wędkowały w jednej, trzygodzinnej turze, od 9:00 do 12:00. Mogły przy tym liczyć na pomoc dorosłych opiekunów.

Kiedy zabrzmiał sygnał zakończenia łowienia, do pracy przystąpili sędziowie, natomiast adepci wędkarstwa wraz z kibicami wrócili przed Domek Wędkarza. Tam na wszystkich czekał rodzinny piknik wędkarski z poczęstunkiem (smakołykami z grilla i napojami) oraz oficjalna dekoracja.

Uroczyste podsumowanie zawodów przyniosło dzieciakom mnóstwo radości. Odbywało się z udziałem Zastępcy Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego oraz przedstawicieli władz Koła nr 3 PZW w Drzewicy – Prezesa Ziemowita Jaciubka i Sekretarza Dariusza Zarębkiego.

Najlepsi wędkarze z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymali puchary. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Maja Żach (705 pkt), drugie miejsce przypadło jej siostrze Hani Żach (565 pkt), natomiast trzecie Hani Grudzieckiej (415 pkt). Wśród chłopców wygrał Jan Sieczak (1240 pkt), który wyciągnął z wody m.in. ładnego lina. Drugi był Oskar Dobiński (805 pkt), a trzeci Jakub Komar (775 pkt).

Inne dzieci również czuły się dowartościowane. Wszystkie otrzymały dyplomy oraz pokaźne paczki ze słodkościami. Nic dziwnego, że do domów wracały bardzo zadowolone. A ich rodzice i dziadkowie podkreślali, że impreza była wspaniałą formą popularyzacji wędkarstwa a zarazem urozmaicenia wakacyjnego wypoczynku.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.