Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Razem dla klimatu – rajd rowerowy po Gminie Drzewica

31.07.2023
W sobotę, 29 lipca 2023 roku grupa miłośników jazdy na dwóch kółkach wzięła udział w rajdzie rowerowym po gminie Drzewica pn. „Razem dla klimatu”. Organizatorem rajdu było Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy przy współudziale Urzędu Miejskiego w Drzewicy oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy.

Rajd „Razem dla klimatu” jako forma propagowania i zachęcania do aktywności ruchowej a także pokazania, że wybór poruszania się na rowerze w trosce o nasze środowisko to świetny pomysł, realizowany był w ramach zadania publicznego pn. „Drzewica – Poczuj Pasję do Klimatu”, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2023 „Łódzkie na Plus”.      

Wydarzenie rozpoczęło się na parkingu przed Urzędem Miejskim w Drzewicy. Uczestników rajdu przywitał Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, który nakreślił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w kolumnie oraz plan przejazdu. Wręczył także wszystkim kamizelki odblaskowe z hasłem „Bezpieczniej w Gminie Drzewica”.

Następnie grupa kolarzy w asyście funkcjonariuszy policji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz strażaków z OSP Zakościele wyruszyła na trasę rajdu. Rowerzyści pokonali trasę o długości około 28 km wiodącą przez miejscowości: Dąbrówka, Radzice Małe, Brzuza, Giełzów, Trzebina, Krzczonów, Jelnia, Radzice Duże, Werówka, Strzyżów. Po dotarciu na metę, która była zlokalizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski podziękował za udział w rajdzie oraz z pomocą Edyty Bartos Prezes Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy rozlosował upominki dla uczestników.

Drzewicki rajd rowerowy „Razem dla klimatu” zakończył się w miłej i rodzinnej atmosferze spotkaniem przy ognisku.