Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Raport z remontu drogi gminnej na ulicy Szkolnej w Drzewicy

18.11.2021
Od kilku tygodni trwa remont drogi gminnej na ulicy Szkolnej w Drzewicy. To największa tegoroczna inwestycja drogowa Gminy Drzewica i jedna z dwóch dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021. Aktualnie trwa wymiana kolektora sanitarnego i budowa chodników.

Remont ulicy Szkolnej obejmuje odcinek o długości 546 metrów – od skrzyżowania z placem Kościuszki i ulicą Stawową do skrzyżowania z ulicą Staszica. Celem inwestycji jest: modernizacja jezdni, budowa nowych chodników i zjazdów indywidualnych, a także odwodnienie. Rolę głównego wykonawcy pełni firma TRAKT S.A z Górek Szczukowskich (Gmina Piekoszów koło Kielc).

Prace drogowe trwają od kilku tygodni. Drogowcy wykonali już kolektor deszczowy o średnicy 30 cm i długości 60 m, a obecnie wymieniają kolektor sanitarny z 12 przyłączami na długości 145 m. Układają także chodnik z kostki brukowej o grubości 8 cm (na pow. 970 m2).

Po tych robotach przystąpią do modernizacji jezdni (frezowania, ułożenia warstwy ścieranej i warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego na powierzchni 3278 m2) i wykonania zjazdów. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki wybudują wyniesione przejście dla pieszych. Na zakończenie zrealizują roboty wykończeniowe.

Remont ulicy Szkolnej wiąże się z kosztami w wysokości 1.010.964,13 zł. Na sfinansowanie zadania – podobnie jak remontu ulicy Cmentarnej – Gmina Drzewica pozyskała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 wynoszące 80% szacunkowych kosztów kwalifikowalnych. Łączna wartość dofinansowania, obejmująca obie inwestycje, wynosi 958.342,00 zł.

Dodajmy, że przed rozpoczęciem remontu na ulicy Szkolnej działała ekipa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy, która wymieniła przyłącza wodociągowe od strony skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki.