Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Imieniny: Łukasza, Kai i Nastazji
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Raport Inwestycyjny Gminy Drzewica – lipiec 2018 cz. 2

04.07.2018
Na początku tygodnia informowaliśmy Państwa o postępach w związku z realizowanymi inwestycjami na terenie Gminy Drzewica. Dziś mamy kilka kolejnych wiadomości. Wiele inwestycji długoterminowych jest w trakcie realizacji a już niebawem rozpoczną się kolejne:

1. Przebudowa drogi w Świerczynie.

Na początku roku został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Świerczyna. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez firmę PHU „KAMI” K. Kmita, Kurzelów, ul. Młynarska 12. Prace obejmą swym zakresem budowę jezdni o szerokości 3 m, wzmocnienie podłoża, a także utwardzenie pobocza. Droga czeka na odbiór techniczny.

2. Ul. Armii Krajowej w Drzewicy – rozpoczęto prace.

Ruszyła przebudowa ul. Armii Krajowej w Drzewicy. Wykonanie robót budowlanych obejmuje swym zakresem przebudowę drogi o szerokości jezdni 4,5 m oraz długości blisko pół kilometra. To także wykonanie jednostronnego chodnika i pobocza. Przebudowa samej nawierzchni jezdni to wyrównanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów z kostki brukowej oraz montaż drenu wypełnionego kruszywem. Prace na ul. Armii Krajowej potrwają maksymalnie do 31 sierpnia br.

3. Odwodnienie drogi w Trzebinie.

Na odcinku drogi gminnej w Trzebinie wykonane zostaną roboty budowlane mające na celu odwodnienie rowów. Polegać one będą na oczyszczeniu rowu drogowego z namułu, umocnieniu dna rowu i skarp,  budowie przepustów drogowych oraz ścianek czołowych przy przepustach. Wykonane zostaną także zjazdy na działki rolne i posesje. Do realizacji zadania wybrano ofertę złożoną przez firmę DROMED Rozpędek. Więckowski Spółka Jawna, ul. Leśna 11, 26-300 Opoczno. Termin zakończenia prac przewidziano na 31.08.2018.

4. Budowa placu zabaw na osiedlu Mieszka I w ramach Budżetu Obywatelskiego Drzewicy.

W najbliższym czasie gruntownie przebudowany zostanie plac zabaw na Os. Mieszka I. Zakres prac obejmie demontaż starych elementów wyposażenia, dostawę oraz montaż nowych elementów, wykonanie nowego ogrodzenia oraz wykonanie piaskowej i poliuretanowej warstwy bezpiecznej na całej powierzchni placu zabaw.. Termin realizacji – 11 sierpnia 2018.

5. Budowa wiaty w miejscowości Brzuza.

Na wniosek społeczności sołectwa Brzuza wybudowano wiatę drewnianą o wymiarach 4x8 m. altana wyposażona jest w stoły, ławki oraz barierkę. Pokrycie dachowe wykonano z blachodachówki.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Biuletynu Informacji Publicznej UGiM w Drzewicy gdzie znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące inwestycji, które są aktualnie realizowane, ale także wszystkie informacje dotyczące przyszłych inwestycji.