Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 23 października 2020
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Raport inwestycyjny Gminy Drzewica

20.04.2018

Działania związane z realizacją inwestycji w 2018 roku nabierają tempa, prezentujemy zatem pierwszy w tym roku raport inwestycyjny Gminy Drzewica.

  1. W trakcie realizacji pozostają inwestycje:

- przebudowa drogi gminnej w Domasznie. To inwestycja realizowana od 2017 roku. Roboty budowlane obejmują swym zakresem przebudowę drogi o szerokości jezdni 5m, długości ponad 1000 metrów oraz wykonanie poboczy o szerokości 1m. Nawierzchnia drogi została wyrównana, trwa wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Do zrobienia także oczyszczenie rowów, przebrukowanie nawierzchni z kostki betonowej na istniejących zjazdach oraz utwardzenie poboczy kruszywem łamanym,

- budowa świetlicy wiejskiej w Jelni. Inwestycja dotyczy budowy świetlicy w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły filialnej w Jelni. Budynek świetlicy to obiekt parterowy, bez podpiwniczenia i poddasza, składający się z następujących pomieszczeń: świetlica, pom. Socjalne, porządkowe, łazienki damska i męska, szatnia. Powierzchnia zabudowy wynosi ponad 200 m2, natomiast powierzchni użytkowej będzie ok 160 m2. Oczywiście do budynku podprowadzone będą wszystkie media. Ponadto wykonany zostanie parking oraz nawierzchnia chodników z kostki brukowej. Efekt finalny możecie Państwo zobaczyć w galerii poniżej, gdzie znajduje się kadr z filmiku wykonanego przez firmę projektową. Cały film znajdziecie państwo pod adresem: http://www.drzewica.pl/content/%C5%9Bwietlica-jelnia-koncepcja

- wykonywany jest także remont elewacji oraz zagospodarowanie terenów zielonych przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta Drzewica.

2.   Już niebawem przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzustowiec (na Smugach) a także budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Werówka.
3.   Rozstrzygnięto przetarg na realizację zadania: „Ochrona środowiska naturalnego gminy i miasta Drzewica poprzez instalacje odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych.”. Szczegóły realizacji niebawem.
4.    Przeprowadzono przetargi na realizację zadań: „Przebudowa drogi gminnej ul. Armii Krajowej w Drzewicy”, „Przebudowa i rozbudowa budynku usługowego przy ul. Braci Kobylańskich – utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Senior +”, „Przebudowa i rozbudowa dworca autobusowego w Drzewicy”.

Zachęcamy do odwiedzenia Biuletynu Informacji Publicznej UGiM w Drzewicy gdzie znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące inwestycji, które są aktualnie realizowane, ale także wszystkie informacje dotyczące przyszłych inwestycji.