Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 1 grudnia 2020
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rajd rowerowy z olimpijczykami

18.07.2019

                W sobotę, 13 lipca 2019 roku grupa blisko czterdziestu miłośników jazdy na dwóch kółkach wzięła udział w rajdzie rowerowym po gminie Drzewica pt. „Rowerem po zdrowie”. Organizatorem rajdu była Fundacja Zatrzymać Czas oraz Urząd Miejski w Drzewicy.

Program „Rowerem po zdrowie” to forma propagowania i zachęcania do aktywności ruchowej a także pokazania, że na rowerze można jeździć w każdym wieku. Gościem specjalnym drzewickiego rajdu byli kolarze olimpijscy – Tadeusz Mytnik oraz Mieczysław Nowicki. Rajd rozpoczął się od spotkania z Olimpijczykami, które odbyło się na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Uczestników rajdu przywitał wiceburmistrz Drzewicy Dominik Niemirski, który dziękując gościom za przybycie do Drzewicy przekazał na ręce sportowców kamizelki odblaskowe z hasłem „Bezpieczniej w Gminie Drzewica” oraz pakiet gadżetów promujących miasto.

                Następnie grupa kolarzy w asyście funkcjonariuszy policji oraz strażaków wyruszyła na trasę rajdu. Rowerzyści pokonali trasę o długości około 23 km wiodącą przez miejscowości: Dąbrówka, Radzice Małe, Brzuza, Giełzów, Trzebina, Świerczyna, Radzice Duże, Werówka, Strzyżów. W czasie postoju w Giełzowie funkcjonariusze Policji przypomnieli uczestnikom rajdu zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wręczając odblaski zwrócili uwagę jak ważne jest ich używanie w trakcie jazdy na rowerze. Po dotarciu na metę, która była zlokalizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy, wiceburmistrz Dominik Niemirski podziękował wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.

                Puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu otrzymała Matylda Matysiak (3 lata), natomiast puchar dla najstarszego uczestnika przypadł Pani Franciszce Widorowskiej. Drzewicki rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie” zakończył się spotkaniem przy ognisku. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Posterunku Policji w Drzewicy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelni, panu Waldemarowi Gapysowi oraz właścicielowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy panu Przemysławowi Kmicie.