Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rajd Rowerowy „Historia kołem się toczy”

20.07.2021
Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło w Drzewicy zapraszają na Rajd Rowerowy do Poświętnego. Impreza odbędzie się 15 sierpnia 2021 roku. Start o godzinie 9:00. Miejsce spotkania – ścieżka pieszo-rowerowa nad zalewem od ul. Stawowej w Drzewicy.

Trasa o długości 16 km rozpoczyna się na ścieżce pieszo-rowerowej. Biegnie wzdłuż zalewu w kierunku Dąbrówki, a następnie przez Radzice Małe, gdzie na skrzyżowaniu skręca w prawo w stronę lasu. Za torami rowerzyści napotkają krótki odcinek brukowy, który dalej biegnie jako szeroka droga leśna bez piaszczystych utrudnień.

Po przejeździe przez wiadukt Centralnej Magistrali Kolejowej i dotarciu na teren historycznej leśniczówki Bielawy, gdzie w roku 1939 odbyła się Wigilia Hubalczyków, przyjdzie czas na odpoczynek. Będzie to koniec odcinka leśnego.

Dalej na rowerzystów czeka miejscowość Poręby oraz cel wyprawy - Poświętne. W parku przyklasztornym uczestnicy Rajdu będą mieli okazję poznać historię Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej oraz zakonu braci Filipinów, a także pobytu majora Henryka Dobrzańskiego i jego oddziału na terenie Poświętnego.

Organizatorzy zapewniają posiłek.

Zapisów można dokonywać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drzewicy oraz pod numerem Koła PSD w Drzewicy - 607 489 783.     

Załącznik: Regulamin Rajdu

        

Załącznik: