Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 3 sierpnia 2021
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Przywrócenie zajęć w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy

06.08.2020

Cieszymy się, że możemy przekazać dobre wiadomości. Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy wraca do prowadzenia stałych form zajęć. Wszystkie zajęcia artystyczne będą dostosowane do obecnie panujących warunków epidemicznych.

 

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zostanie ponownie otwarte dla mieszkańców z dniem 10 sierpnia 2020 r. Będzie funkcjonowało zgodnie z rekomendacjami i wytycznymi przygotowanymi przez Narodowe Centrum Kultury, po uzgodnieniu i akceptacji Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącymi instytucji kultury w celu zapobiegania zakażeniom wirusem SRAS-CoV-2.

 

         Od najbliższego poniedziałku RCK zamierza realizować następujące formy zajęć:

- zajęcia taneczne;

- zajęcie wokalne;

- zajęcia teatralne;

- zajęcia plastyczne;

- nauka gry na instrumentach;

- próby zespołów ludowych „Drzewiczanie” i „Mali Drzewiczanie”;

- próby Młodzieżowej Orkiestry Dętej;

- próby zespołów wokalno-instrumentalnych.

 

W zajęciach można uczestniczyć wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Pracownicy RCK będą kontaktować się z opiekunami dzieci dotychczas korzystających z oferty placówki. Proszą również o kontakt pod numerami tel. 48-375-51-10 i 605-961-407, ewentualnie bezpośredni z instruktorami prowadzącymi poszczególne formy zajęć.

 

Dla pozostałych sekcji zajęcia będą kontynuowane dopiero od września. Jeżeli  na terenie Gminy Drzewica nie będzie wzrastać liczba zachorowań na koronawirusa, najpierw zostanie wznowiona działalność kina. RCK umożliwi także organizowanie przedstawień, spektakli i koncertów pod warunkiem udostępnienia publiczności nie więcej niż połowy liczby miejsc, realizowania przez widzów lub klientów obowiązku zakrywania ust i nosa na otwartej przestrzeni, a także przestrzegania obowiązujących limitów (obecnie do 150 osób).

 

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, godziny i terminy zajęć mogą ulec zmianie, a nawet odwołaniu jeśli wzrośnie ilość zachorowań w Gminie Drzewica.

 

Uwaga, wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są do zapoznania się z PROCEDURĄ BEZPIECZEŃSTWA w czasie pandemii COVID-19, która obowiązuje na terenie RCK w Drzewicy.

 

 

Najważniejsze informacje z PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA 

- w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów  chorobowych;

- każdy z uczestników zajęć przynosi podpisane oświadczenie/zgodę rodziców, bez tego oświadczenia/zgody nie może uczestniczyć w zajęciach;

- na terenie RCK przebywają tylko uczestnicy zajęć wyposażeni w środki ochrony  osobistej (maseczka, przyłbica);

- na zajęcia dzieci przychodzą przebrane, szatnia jest nieczynna, obuwie mogą zmienić w sali;

- na zajęcia przychodzimy nie więcej niż 5 minut przed rozpoczęciem i czekamy przed wejściem głównym do budynku zachowując podstawowe środki    
  bezpieczeństwa: odległość min. 1,5 m w przypadku osób, które przyszły na
  zajęcia grupowe;

- po wejściu do RCK i opuszczając go należy bezwzględnie skorzystać z płynu do  dezynfekcji rąk;

- maseczkę lub przyłbicę można zdjąć dopiero po rozpoczęciu zajęć – zachowując środki ostrożności i zalecenia reżimu sanitarnego;

- uczestnicy zajęć mogą korzystać tylko z takich pomocy i sprzętów, które można dezynfekować, umyć, uprać lub jeśli to możliwe korzystać z własnych instrumentów i sprzętów;

- wszystkie osoby wchodzące do RCK (uczestnicy zajęć) będą widencjonowane i będą miały mierzoną temperaturę ciała.

logo rck