Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Promesy na granty marszałkowskie

28.03.2024
W środę, 27 marca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Opocznie zorganizowano uroczyste wręczenie grantów przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Wśród uczestników spotkania byli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, sołtysi oraz przedstawiciele stowarzyszeń z terenu Gminy Drzewica.

W ramach tegorocznych edycji programów: „Sołectwo na plus”, „Infrastruktura sołecka na plus”, „Trening plus”, „Turystyka na plus” oraz pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego wsparcie finansowe przyznano Gminie Drzewica, sołectwom a także organizacjom pozarządowym z terenu naszej Gminy. Łączna wartość dofinansowania wynosi 273.000,00 zł.

Marszałkowskie dotacje pozyskały:

Gmina Drzewica40.000,00 zł jako pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach programu „Zdrowe Łódzkie na plus” - promocja zdrowia, edukacja zdrowotna i profilaktyka chorób” na działanie 2. „Ruszaj się dla zdrowia” i działanie 3. „Edukacja w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej”;

Sołectwo Krzczonów - 100.000,00 zł w ramach programu „Infrastruktura  sołecka na plus” na utworzenie infrastruktury rekreacyjnej;

Sołectwo Dąbrówka - 15.000,00 zł w ramach programu „Sołectwo na plus”;

Sołectwo Domaszno - 15.000,00 zł w ramach programu „Sołectwo na plus”;

Sołectwo Idzikowice - 15.000,00 zł w ramach programu  „Sołectwo na plus”;

Sołectwo Jelnia - 15.000,00 zł  w ramach programu „Sołectwo na plus”;

Sołectwo Świerczyna - 15.000,00 zł  w ramach programu „Sołectwo na plus”;

Ludowy Klub Kajakowy Drzewica – 20.000,00 zł w ramach programu „Wydarzenie sportowe plus” na projekt pn. „X Drzewickie Slalomy.  Ogólnopolskie zawody w slalomie kajakowym. Drzewica 2024”;

Miejsko-Gminny Klub Sportowy Drzewica – 10.000,00 zł w ramach programu „Trening plus” na doposażenie klubu w sprzęt sportowy;

Ludowy Klub Sportowy Radzice 10.000,00 zł w ramach programu „Trening plus” na doposażenie klubu w sprzęt sportowy;

Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy - 18.000,00 zł w ramach programu „Turystyka na plus” na projekt pn. „Drzewica – miejsca piękne opowiedziane”.

Podczas uroczystości w Opocznie symboliczne promesy potwierdzające przyznanie wsparcia odebrali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz przedstawiciele dofinansowanych podmiotów. Promesy przekazali radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Janusz Ciesielski, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wicestarosta Maria Barbara Chomicz i radna Rady Powiatu w Opocznie Maria Witkowska.

W imieniu reprezentacji Gminy Drzewca za wsparcie finansowe podziękował Burmistrz Janusz Reszelewski. Naszym sołectwom, klubom sportowym i stowarzyszeniom życzył udanej realizacji grantów, a pracownikom Urzędu Miejskiego w Drzewicy podziękował za profesjonalne przygotowanie pięciu wniosków w ramach programu „Sołectwo na plus”.

Dodajmy, że przekazanie promesy dla sołectwa Krzczonów odbyło się wcześniej na terenie rekreacyjnym przy budynku szkolnym w Krzczonowie.