Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 4 marca 2021
Imieniny: Adrianny, Kazimierza i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

08.09.2015

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy zaprasza wszystkie mieszkanki gminy w wieku 30-65 lat do udziału w badaniach w ramach „Programu wczesnego wykrywania zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV”. Jest to Program polityki zdrowotnej finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego. Udział w Programie jest bezpłatny i nie wymaga skierowań.

Program obejmuje:

- konsultacje ginekologiczne

- badanie cytologiczne (wykonywane w zależności od zaleceń lekarza)

- badanie na obecność DNA wirusa HPV typu 16 i 18.

Brodawczak, czyli wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), to jeden z wirusów odpowiedzialnych za rozwój nowotworów. Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) jest głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy, zaś wykrycie zakażenia wirusem HPV może pozwolić na wcześniejsze rozpoznanie zmian prowadzących do rozwoju raka szyjki macicy.

Realizatorem Programu na terenie powiatu opoczyńskiego jest Centrum Zdrowia i Urody NZOZ „Centrum” w Opocznie, ul. Partyzantów 16a.

Rejestracja pacjentek do Programu odbywa się osobiście w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum”, ul. Partyzantów 16a, 26-300 Opoczno od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 oraz telefonicznie pod numerem (44) 736-14-06.

Szczegółowe informacje pod wyżej wymienionym numerem telefonu oraz na stronie internetowej www.profilaktyka.lodzkie.pl