Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Prawie milion złotych dla Gminy Drzewica z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

26.04.2021
Miło nam poinformować, że dwie inwestycje Gminy Drzewica zostały objęte dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 rok, dawniej Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość wsparcia wynosi łącznie 958.342,00 zł. Dzięki temu zmodernizowane zostaną drogi gminne na ulicach Szkolnej i Cmentarnej w Drzewicy.

Remont ulicy Szkolnej wykonany będzie na długości 546 m. W planach mamy modernizację jezdni (frezowanie, ułożenie warstwy ścieranej i warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego), budowę nowych chodników i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej betonowej, a także odwodnienie. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki powstanie wyniesione przejście dla pieszych.

Warto zaznaczyć, że przy okazji remontu ulicy Szkolnej – już poza dofinansowanym zadaniem – chcemy wymienić odcinek kolektora sanitarnego wykonanego z rur kamionkowych. Nowy kolektor z rur PCV będzie miał długość około 100 m.

Jeśli zaś chodzi o remont ulicy Cmentarnej, prace obejmą odcinek o długości 195 m. W zakresie rzeczowym znajdzie się: wymiana nawierzchni jezdni i zatoki postojowej przy cmentarzu (frezowanie, ułożenie warstwy ścieralnej i warstwy wyrównawczej  z betonu asfaltowego) oraz budowa nowych chodników i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej betonowej.

Obecnie czekamy na podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, a także przygotowujemy się do ogłoszenia postępowań przetargowych, które wyłonią wykonawców inwestycji.

Dodajmy, że szacunkowe koszty kwalifikowalne obu zadań wynoszą 1.197.928 zł. Łącznie wsparcie w wysokości  958.342,00 zł stanowi więc 80% kosztów inwestycji, co oznacza, że uzyskaliśmy maksymalny poziom dofinansowania z Budżetu Państwa.

***

Przekazanie symbolicznego czeku z kwotą dotacji odbyło się w piątek, 23 kwietnia 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy. Burmistrz Janusz Reszelewski odebrał promesę z rąk Posła na Sejm RP Roberta Telusa, któremu towarzyszyli Starosta Opoczyński Marcin Baranowski i radna Rady Powiatu w Opocznie Maria Witkowska.

Poseł na Sejm RP Robert Telus przekazuje symboliczny czek na ręce Burmistrza Janusza Reszelewskiego. Obok stoją radna powiatowa Maria Witkowska i Starosta Opoczyński Marcin Baranowski