Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Prawie 11,5 mln zł dla Gminy Drzewica!

31.05.2022
W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Gmina Drzewica otrzymała aż 11 375 000 zł. To drugie największe dofinansowanie z Polskiego Ładu w Powiecie Opoczyńskim biorąc pod uwagę Jednostki Samorządu Terytorialnego.  W ramach dotacji zostaną zrealizowane dwa projekty. Wyniki drugiego naboru ogłosił w poniedziałek (30 maja br.) premier Mateusz Morawiecki.

Pieniądze zostaną przeznaczone odpowiednio: 

  • 7 125 000 zł. na budowę i modernizację infrastruktury drogowej.
  • 4 250 000 zł. na budowę budynków o funkcji sportowej, kulturalnej i turystycznej na terenie Gminy Drzewica.

Środki z Polskiego Ładu zostaną przeznaczone  na rozbudowę budynku szkoły w miejscowości Idzikowice o budynek z salą rekreacyjną na poziomie parteru i świetlicą wiejską na piętrze; budowę budynku rekreacyjnego w miejscowości Świerczyna, wraz  z instalacjami wewnętrznymi oraz  elementami zagospodarowania terenu  i przyłączami zewnętrznymi infrastruktury technicznej oraz budowę budynku klubowego wraz z zapleczem socjalno- sanitarnym w Radzicach Dużych.

Potężne środki na inwestycje w infrastrukturę drogową przeznaczone zostaną na budowę drogi na ul. Błonie w Drzewicy a także rozbudowę dróg gminnych w miejscowości Żardki – Kolonia,  Brzustowiec – Górki oraz rozbudowę drogi gminnej w Zakościelu.     

- Miło mi poinformować, że w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymaliśmy ponad 11 milionów zł. To kolejne tak duże dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych. Wszystkim, którzy wspierali Gminę Drzewica w pozyskaniu tak znacznych środków z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych zarówno w pierwszej jak i drugiej edycji serdecznie dziękuję. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Parlamentarzystów – Posła Roberta Telusa oraz Senatora Rafała Ambrozika – zaznaczył Burmistrz Drzewicy, tuż po ogłoszeniu wyników drugiego naboru Polskiego Ładu.