Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Prace przy dworcu autobusowym w Drzewicy zakończone

07.10.2019
W poniedziałek, 7 października nastąpił odbiór inwestycji pn. "Przebudowa i rozbudowa dworca autobusowego w Drzewicy, etap II - wykonanie dróg dojazdowych i chodników".

Zadanie o wartości 294.538,69 zł było wykonywane przez firmę TIT Bruk Tomasza Knopika z Nowego Miasta nad Pilicą. Miało na celu stworzenie nowego układu drogowego przy dworcu autobusowym na ul. W. Sikorskiego poprzez utwardzenie terenu o powierzchni prawie 20 arów.

Wykonawca wybudował główne drogi dojazdowe, parkingi i chodniki z kostki brukowej. Wyregulował pionową studzienkę kanalizacyjną oraz wykonał roboty wykończeniowe, m.in. plantowanie skarp i humusowanie z obsianiem skarp. Prace zrealizował bardzo sprawnie, kończąc je dwa tygodnie przed czasem.

Dzięki inwestycji otoczenie drzewickiego dworca zyskało zarówno na estetyce, jak i na funkcjonalności. Co bardzo ważne, wokół obiektu pojawiło się więcej miejsc parkingowych, z których mogą korzystać kierowcy samochodów osobowych.

Jesteśmy przekonani, że zakończona modernizacja w połączeniu z ubiegłoroczną przebudową i rozbudową dworca znacznie podniosła standardy obsługi podróżnych.