Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 20 czerwca 2024
Imieniny: Bogny, Rafaeli i Rafała
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Powstanie projekt nowoczesnej strażnicy ze świetlicą wiejską w Radzicach Dużych

02.04.2024

W Urzędzie Miejskim w Drzewicy została podpisana umowa na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa strażnicy OSP oraz świetlicy w Radzicach Dużych”.

Gminne plany inwestycyjne na najbliższe lata zakładają szereg zadań związanych z budową i modernizacją obiektów użyteczności publicznej. Jedną z takich inwestycji będzie rozbudowa i przebudowa budynku pełniącego funkcję świetlicy wiejskiej oraz strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzicach Dużych.

W części obejmującej świetlicę wiejską przebudowany obiekt ma pomieścić m.in. świetlicę, kuchnię, magazyn i kotłownię. Dla OSP będzie przeznaczona część garażowo–socjalna. Ponadto planujemy wykonanie nowych zewnętrznych przyłączy do sieci: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i elektrycznej oraz nowych elementów komunikacji wraz z wjazdem.

Sporządzeniem pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby inwestycji zajmie się Biuro Projektowe „Jumat” z Opoczna, które w ramach zapytania ofertowego przedstawiło gminie najkorzystniejszą ofertę, proponując cenę w wysokości 43.050 zł brutto.

Umowa na opracowanie dokumentacji została podpisana w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Stosowne podpisy złożyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz szef Biura Projektowego „Jumat” Marek Trębarczyk. Na wykonanie zadania projektanci mają czas do 20 listopada 2024 roku.

Dodajmy, że jeszcze wiosną chcemy wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla celów inwestycji pn. „Budowa budynku świetlicy wiejskiej wraz ze strażnicą OSP w Brzustowcu”.