Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernarda, Biruty i Erwina
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Powstanie projekt nowego wielorodzinnego budynku socjalnego w Drzewicy

31.03.2021
Podczas XXXI sesji Rady Miejskiej w Drzewicy została przyjęta uchwała w sprawie zmian w budżecie Gminy Drzewica na 2021 rok. Jednogłośną decyzją radnych do planu inwestycyjnego wprowadzono szereg nowych zadań. Jedną z inwestycji zaproponowanych przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego jest budowa nowego socjalnego budynku wielorodzinnego.

Planowana inwestycja zakłada budowę nowoczesnego obiektu socjalnego, który zastąpiłby tzw. ceglankę, położoną na gminnym terenie przy ulicach Fabrycznej i Sportowej w Drzewicy.

- Potrzebę wykonania inwestycji rozważaliśmy od dawna, jednak żeby realnie przymierzyć się do tego poważnego i kosztownego zadania szukaliśmy możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Teraz pojawia się taka szansa – informuje Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. – Na początku marca bieżącego roku nastąpiły zmiany zasad dofinansowania inwestycji polegających na budowie oraz modernizacji budynków i lokali komunalnych. Znowelizowana ustawa mieszkaniowa zwiększa kwoty dofinansowania dla gmin do 80 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia. Spróbujemy po te środki sięgnąć. Żeby jednak złożyć wniosek o dofinansowanie, musimy posiadać wymaganą dokumentację, czyli projekt budowy nowego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu.

Właśnie dlatego w planie inwestycyjnym Gminy Drzewica na 2021 rok zabezpieczono kwotę 60.000 zł, która zostanie przeznaczona na opracowanie dokumentacji technicznej zadania pn. „Budowa budynku wielorodzinnego socjalnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

- To pierwszy krok ku realizacji tej jakże potrzebnej inwestycji. Kiedy dokumentacja będzie już gotowa, podejmiemy kolejne działania mające na celu pozyskanie środków zewnętrznych. Gdyby udało się zdobyć dofinansowanie - na co bardzo liczymy - moglibyśmy przystąpić do budowy nowego obiektu socjalnego dla kilkunastu rodzin – dodaje Burmistrz Drzewicy.