Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ponad 82 tys. zł na wspieranie rodziny

28.06.2022
W ramach konkursu „Samorząd Przyjazny Rodzinie 2022” Gmina Drzewica otrzymała dotację celową z budżetu Województwa Łódzkiego na dofinasowanie zadań w zakresie wspierania rodziny. Wartość dotacji wynosi 82.060,00 zł.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie zadania realizowanego przez Gminę Drzewica, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy i placówki oświatowe. Jego celem jest m.in. wzmacnianie funkcji i roli rodziny, rozwijanie samoświadomości rodziny, wzmacnianie pozytywnych relacji dziecka z rodziną oraz zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi.

W zakres zadania wchodzi kilka działań. Pierwsze obejmuje prowadzenie wsparcia psychologicznego dla rodzin. Spotkania z psychologiem będą zawierały elementy mediacji i systemowej terapii rodzin. 

Drugie działanie zakłada zapewnienie wsparcia edukacyjnego dla dzieci
i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Usługa ma być świadczona w szkołach, a w zajęciach będą uczestniczyły grupy 5-osobowe.

I wreszcie trzecie działanie to integracyjny piknik rodzinny pod hasłem „Wspieramy rodziny”. Impreza z różnorodnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie znakomitą formą integracji międzypokoleniowej oraz promocji tradycyjnych wartości rodziny.

Dodajmy, że realizacja zadania została zaplanowana na drugą połowę bieżącego roku.