Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 29 września 2020
Imieniny: Michaliny, Michała i Rafała
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ponad 30 laptopów dla Gminy Drzewica z Programu „Zdalna szkoła +”

02.06.2020


Gmina Drzewica pozyskała kolejne dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji z udziałem uczniów wykluczonych cyfrowo. Z Programu „Zdalna szkoła +” otrzymała kwotę 95.000 zł, dzięki czemu do gminnych placówek oświatowych trafi ponad 30 laptopów z oprogramowaniem.

Jak już Państwa informowaliśmy, kilka tygodni temu szkoły podstawowe administrowane przez Gminę Drzewica wzbogaciły się o nowy sprzęt komputerowy, zakupiony w ramach Programu „Zdalna szkoła”. Za kwotę 70.000 zł zamówiliśmy 23 laptopy z oprogramowaniem i osprzętem. Z tych urządzeń korzystają uczniowie, którzy wcześniej nie mieli możliwości uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych prowadzonych zdalnie.

Co nas bardzo cieszy, grupa uczniów z Gminy Drzewica biorących udział w lekcjach on-line jeszcze się powiększy. Uzyskaliśmy bowiem kolejną pulę dofinansowania z Programu „Zdalna szkoła+”.

To już drugi - od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego - konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać stuprocentowe dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Wsparcie pochodzi z Funduszy Europejskich - Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – i jest przeznaczone na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych, przede wszystkim z minimum trojgiem dzieci. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy. Wcześniej beneficjantami mogły zostać zarówno gminy, jak i powiaty.

W przypadku Gminy Drzewica dofinansowanie z Programu „Zdalna szkoła+” osiągnęło jeszcze większą wartość niż w edycji „Zdalna szkoła”. Wynosi bowiem 95.000 zł. Za tę kwotę zamówiliśmy 31 laptopów wraz z oprogramowaniem. Zamówienie już zostało zrealizowane, dlatego niebawem nowy sprzęt przekażemy placówkom oświatowym, by mógł być pomocny przy prowadzeniu zajęć on-line.

laptopy z programu zdolna szkoła            Logo zdalna szkoła