Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 11 sierpnia 2020
Imieniny: Luizy, Włodzmierza i Zuzanny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Ponad 120 tys. zł na połączenia autobusowe w Gminie Drzewica

14.07.2020Na realizację nowych połączeń komunikacyjnych w 2020 roku Gmina Drzewica otrzymała ponad 120.000 zł z „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”. Uroczyste przekazanie promes odbyło się 9 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Miło nam poinformować, że w ramach „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” pozyskaliśmy środki finansowe w kwocie 120.004,94 zł. To wsparcie zostanie przeznaczone na uruchomienie trzech nowych linii autobusowych na odcinkach Drzewica – Drzewica:

linia nr 10: Drzewica - Drzewica przez Idzikowice – Werówkę

linia nr 11: Drzewica – Drzewica przez Domaszno – Radzice Duże

linia nr 12: Drzewica – Drzewica przez Krzczonów.

Podczas uroczystości w Opocznie Gminę Drzewica reprezentował Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, który odebrał symboliczną promesę z rąk Wicewojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka.

- Przez wiele lat likwidowano lokalne połączenia autobusowe, ponieważ były deficytowe. „Deficytowe” nie może jednak oznaczać „niepotrzebne”. Właśnie takiemu myśleniu ma przeciwdziałać rządowy projekt odtworzenia lokalnych połączeń autobusowych – podkreślił Wicewojewoda, zaznaczając, że w całym Województwie Łódzkim dzięki programowi przywrócono w bieżącym roku 169 linii autobusowych.

Foto: Powiat Opoczyński