Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 28 września 2023
Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

POMOC DLA SENIORÓW 70+

02.11.2020
Na terenie Gminy Drzewica realizowany jest program „Wspieraj Seniora”, zakładający pomaganie w okresie pandemii samotnym seniorom od 70. roku życia. Wsparcie polega przede wszystkim na robieniu i dostarczaniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, tj. artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej. Głównym celem programu jest ograniczenie wychodzenia osób starszych na zewnątrz, a co za tym idzie ich ochrona przed zakażeniem koronawirusem.

Jak to działa?

    Krok 1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii, dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11.

    Krok 2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

    Krok 3. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów - zgodnie ze wskazanym zakresem - obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej.

    Krok 4. Koszty zakupów pokrywa senior.

Uwaga, wszelkie zgłoszenia o pomoc przyjmują również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy, pod numerami telefonów:

- 48 375 79 85

- 48 375 79 17

- 531 385 238

- 500 070 812

- 500 070 378

Mile widziane są także zgłoszenia wolontariuszy chętnych do robienia zakupów dla seniorów.

***

„Zostań Bohaterem – zostań Wolontariuszem, który walczy z koronawirusem”

Chcemy dodać, że seniorom i osobom z niepełnosprawnością pomaga również Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, które  rozpoczęło rekrutację wolontariuszy do II edycji lokalnej akcji społecznej #WspieramSeniora pod hasłem  „Zostań Bohaterem – zostań Wolontariuszem, który walczy z koronawirusem”

Chcesz pomóc? Masz czas i możliwości, żeby zrobić zakupy dla seniora albo osoby chorej? Nie bój się pomagać.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do nas. W tym trudnym dla wszystkich czasie osoby starsze i samotne potrzebują szczególnej opieki i wsparcia.

Uwaga! Jeśli brałaś/brałeś udział w I edycji akcji społecznej #WspieramSeniora i chcesz pomagać również teraz - wypełnij formularz zgłoszeniowy. Czekamy właśnie na Ciebie!

Formularz jest dostępny pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfoBy2p57-pExkMLUq1gbewWwHSp1i-6eYGGxg75XQAGlaWGg/viewform?fbclid=IwAR0jbyz7Uy3yikkavgG-QqUXPbM07CrnfuAghktnDRk6wu1ArjX-0Iu4C5k