Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podziękowania za udział w akcji gaśniczej w Domasznie

19.05.2022
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski składa serdeczne podziękowania strażakom biorącym udział w akcji gaszenia pożaru lasu w okolicach Domaszna. Działania gaśnicze odbywające się przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych trwały cztery dni.

Do pożaru lasu w okolicach Domaszna doszło 12 maja. Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, zgłoszenie otrzymano z samolotu „Dromader” przelatującego nad lasem za pośrednictwem stanowiska kierowania KP PSP w Przysusze.

W wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych tj. silnego wiatru ogień objął powierzchnię około 19 ha. Od 12 do 15 maja w gaszeniu pożaru brało udział 20 zastępów PSP, w tym cysterna z KP PSP Tomaszów Mazowiecki, samochód wężowy z KP PSP Koluszki i 49 zastępów OSP – łącznie 227 strażaków - oraz samolot gaśniczy „Dromader” z Piotrkowa Trybunalskiego. 15 maja, po dogaszeniu i sprawdzeniu terenu objętego pożarem, podjęto decyzję o zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej.

Był to jeden z najgroźniejszych pożarów na terenie Gminy Drzewica w ostatnich latach, a z pewnością największy pod względem ilości zaangażowanych sił i środków gaśniczych. Został opanowany dzięki ogromnemu poświęceniu i determinacji strażaków.

- Funkcjonariuszom PSP, druhom OSP oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w tę niezwykle trudną i niebezpieczną akcję gaśniczą, składam serdecznie podziękowania – mówi Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. – Szczególnie gorąco dziękuję Komendantowi Gminnemu OSP w Drzewicy Marianowi Kalużnemu oraz strażakom ochotnikom z terenu Gminy Drzewica. W akcji uczestniczyli druhowie OSP z Drzewicy, Krzczonowa, Radzic, Domaszna, Żardek, Jelni, Strzyżowa i Brzustowca. Wasze wielkie zaangażowanie walnie przyczyniło się do wygrania walki z pożarem. Jest świadectwem wielkiej odpowiedzialności oraz dowodem sprawnej organizacji w sytuacjach kryzysowych. Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was polegać.

***

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Komendzie Powiatowej PSP w Opocznie.