Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podziękowania i życzenia dla emerytowanych nauczycieli

17.10.2019
Niezwykle ważnym wydarzeniem w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Drzewica jest uroczystość dedykowana emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkół. Tegoroczne spotkanie odbyło się 16 października w gościnnych murach Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (budynek przy ul. Staszica).

Uroczystość zorganizowana przez Komisję Socjalną Nauczycieli Emerytów i Rencistów we współpracy z Urzędem Miejskim w Drzewicy zgromadziła kilkudziesięcioosobową grupę emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół, którym towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drzewica: Burmistrz Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz, Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agnieszka Kopytowska, a także dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, nauczyciele oraz proboszcz parafii w Drzewicy ks. kan. Adam Płuciennik. 

Ze strony Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej padło wiele ciepłych słów w kierunku głównych bohaterów dnia. Samorządowcy podziękowali im za wieloletni trud wkładany w edukację i wychowywanie kolejnych pokoleń mieszkańców. Życzyli niezawodnego zdrowia i wszelkiej pomyślności, wręczając symboliczny bukiet kwiatów na ręce Przewodniczącej Komisji, Marii Staniszewskiej. Z życzeniami pospieszyli również Martyna Żach – Prezes Zarządu Związku Nauczycielska Polskiego Oddziału w Drzewicy oraz ksiądz proboszcz. Wzruszającym momentem była minuta ciszy ku czci nauczycieli-emerytów zmarłych w minionym roku.

Bardzo miłym akcentem okazał się program artystyczny w wykonaniu uczniów SP im. Polskich Olimpijczyków. Profesjonalny występ został przygotowany przez nauczycielki Annę Pietrasik i Agnieszkę Bogatek. Młodzi artyści spisali się znakomicie, za co zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale także słodkimi upominkami wręczonymi przez Burmistrza Janusza Reszelewskiego.

Po części oficjalno-artystycznej przyszedł czas na obiad, wspólne rozmowy, wspomnienia i wymianę doświadczeń. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze, o co zadbała niezawodna Przewodnicząca Komisji.