Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 30 marca 2023
Imieniny: Amelii, Dobromira i Leonarda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podziękowania dla wolontariuszy akcji „Solidarni z Ukrainą”

28.04.2022
Partnerzy, koordynatorzy i wolontariusze akcji pomocowej „Solidarni z Ukrainą” otrzymali oficjalne podziękowania od władz samorządowych Gminy Drzewica. Uroczystość odbyła się w środę, 27 kwietnia 2022 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy.   

Jak już Państwa informowaliśmy, pierwsza edycja akcji pomocowej "Solidarni z Ukrainą", organizowanej przez Gminę Drzewica oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", zakończyła się wielkim sukcesem. Przyniosła blisko 580 paczek i ponad 19.100 artykułów rzeczowych, które trafiły do potrzebujących obywateli Ukrainy.

Akcja nie byłaby tak skuteczna, gdyby nie ogromne zaangażowanie instytucji, placówek oraz mieszkańców organizujących lokalne zbiórki na terenie całej Gminy Drzewica. Dzięki tej współpracy udało nam się pomóc bardzo wielu ukraińskim rodzinom przeżywającym koszmar wojny.

Za pracę społeczną podczas działań pomocowych partnerzy, koordynatorzy i wolontariusze akcji „Solidarni z Ukrainą” otrzymali oficjalne podziękowania od gminnego samorządu. Podczas środowej uroczystości z rąk Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego odebrali dyplomy uznania ze słowami:

„Własna, bezinteresowna pomoc wpływa na kształtowanie postaw humanistycznych i wspieranie idei wolontariatu. Udowadnia, że człowiek nadal zdolny jest do poświęceń, a wrażliwość i empatia nie zostały całkowicie zapomniane. To właśnie takie postawy sprawiają, że poświęcenie dla innych wybija się ponad troski i zmartwienia dnia powszedniego, którymi wszyscy jesteśmy obarczeni”.

Dziękując za wspaniałą postawę Burmistrz życzył wszystkim tak potrzebnego nam spokoju oraz realizacji kolejnych zamierzeń. Podsumował również dotychczasowe działania Gminy Drzewica mające na celu pomoc humanitarną obywatelom Ukrainy.  

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.