Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja i Małgorzaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Podsumowano Drzewickie Granty Oświatowe

11.10.2018
10 października 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyło się spotkanie, podczas którego oficjalnie podsumowano II edycję Drzewickich Grantów Oświatowych (DGO).

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Edward Podkowiński, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta w Drzewicy Marian Kalużny, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, kierownicy jednostek organizacyjnych urzędu, prezesi stowarzyszeń działających na terenie gminy, przedstawiciele rad rodziców oraz koordynatorzy poszczególnych grantów.

Spotkanie prowadził dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Drzewicy (ZEAS) Andrzej Krzyżanowski. ZEAS był odpowiedzialny za koordynowanie działań projektowych, a także nadzorował prawidłową realizację grantów w ujęciu całościowym.

DGO to inicjatywa, która polega na dofinansowaniu najciekawszych inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych, które wzbogacają ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Drzewica.

Podobnie jak w ubiegłym roku koordynatorzy poszczególnych projektów przedstawili w formie prezentacji multimedialnych podsumowanie zrealizowanych inicjatyw. Oprócz możliwości obejrzenia bogatej dokumentacji zdjęciowej, uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać na temat zrealizowanych celów i osiągniętych efektów projektów.

Na zakończenie spotkania z pięknym recitalem wystąpiły dziewczęta z zespołów „Four M” i „Małe Four M” oraz solistka Katarzyna Lach, które brały udział w jednym z grantów pn. „Foremkarnia dźwięków” realizowanego przez p. Małgorzatę Malczewską.

Przypomnijmy, że podczas II edycji „Drzewickich Grantów Oświatowych” złożono w sumie 21 wniosków, z których komisja oceniająca rekomendowała do dofinansowania 16 wniosków. Projekty realizowane były w okresie od stycznia do czerwca 2018 r.

Niebawem zostanie ogłoszona III edycja konkursu. Wnioski będzie można składać do końca października 2018 r. w siedzibie ZEAS w Drzewicy, ul. Stanisława Staszica 22.