Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Imieniny: Alicji, Alojzego i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podsumowanie szóstej edycji akcji z zakresu profilaktyki raka prostaty

02.12.2019
Rekordowym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja gminnej akcji z zakresu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego (prostaty). Z bezpłatnych badań skorzystało ponad 50 mężczyzn.

Jak pokazują statystyki, każdego roku ponad 15 tysięcy mężczyzn w naszym kraju dowiaduje się, że ma raka prostaty. Dla połowy z nich na ratunek jest już za późno. A trzeba wiedzieć, że rozpoznanie tego nowotworu we wczesnym stadium daje duże szanse na pełne wyleczenie, dlatego niezwykle ważne staje się nabranie nawyku regularnych badań profilaktycznych.

Żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do badań prostaty, Urząd Miejski w Drzewicy organizuje i finansuje program z zakresu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego. Akcja adresowana jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat. Jej szósta edycja została przeprowadzona w ubiegłym tygodniu.

Badania ogólne, w tym pomiar ciśnienia krwi i ustalenie poziomu BMI, a także badania per rectum były wykonywane 26 listopada w Przychodni Rejonowej w Drzewicy oraz 29 listopada w Przychodni Rodzinnej DOM-MED w Jelni. Łącznie skorzystało z nich 53 mieszkańców Gminy Drzewica, czyli 18 pacjentów więcej niż w ubiegłym roku. Jako organizatorzy bardzo cieszymy się, że zainteresowanie akcją rośnie.

Kolejna inicjatywa profilaktyczna zorganizowana przy finansowym wsparciu Burmistrza Drzewicy odpowiedziała na potrzeby środowiska, dając mieszkańcom Gminy szansę wczesnego wykrycia choroby i podjęcia szybkiego procesu leczenia. Duże zainteresowanie badaniami potwierdza także rosnącą w grupie panów świadomość zdrowotną.

 

Bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom przychodni, w których przeprowadzono badania,  za bezpłatne użyczenie lokali oraz nieocenioną pomoc pielęgniarek w realizacji zadania.