Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 23 lutego 2020
Imieniny: Damiana, Romana i Romany
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Podsumowanie projektu Budowanie tożsamości historycznej wśród mieszkańców obszaru działania LGD Stowarzyszenia Dolina Pilicy

25.07.2019

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja realizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Grant  pt. „Budowanie tożsamości historycznej wśród mieszkańców obszaru działania LGD Stowarzyszenia Dolina Pilicy” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W dniu 29 czerwca 2019r. w Regionalnym Centrum Kultury podczas spotkania integracyjnego podsumowano realizację projektu.

Projekt był realizowany w okresie: grudzień 2018 – czerwiec 2019

Realizacja projektu wpłynęła na zaktywizowanie i wzmocnienie tożsamością lokalną i historyczną mieszkańców lokalnej społeczności.

Zadania objęte projektem:

  1. Konkurs plastyczny pt. „Kiedy myślę, Ojczyzna …”

Konkurs adresowany do mieszkańców Gminy Drzewica. Spośród prac plastycznych Komisja konkursowa wybrała laureatów w 4 kategoriach wiekowych

 

  1. Konkurs poezji pn. „Dziękujemy za Niepodległość”

Konkurs adresowany do mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania Dolina Pilicy. Komisja konkursowa wybrała laureatów w 3 kategoriach wiekowych.

 

  1. Rajd pieszy szlakiem „Hubala”

 

W dniu 18 maja 2019 r. odbył się rajd pieszy szlakiem „Hubala”.

Trasa rajdu – 14 km: Drzewica ul. Słowackiego à  las na południe od Drzewicy (szlakiem „Hubala”) à dolina rzeki Brzuśni à Bieliny à powrót w kierunku Drzewicy à las przy ul. Sikorskiego w Drzewicy.

Uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach:

    • Rzut jajkiem w parach
    • Rzut szyszką do celu
    • Slackline – kto dłużej zachowa równowagę na taśmie
    • test historyczny/krzyżówka historyczna

    Laureatami poszczególnych konkurencji zostali:

    1. 1.    Rzut jajkiem w parach:

    1 miejsce: Maria Smolarska, Karolina Bąkiewicz

    2 miejsce: Nikodem Malczewski, Martyna Chrobak

    3 miejsce: Wiktoria Kwaśniak, Olga Kowalska

     

    1. 2.    Rzut szyszką do celu:

    1 miejsce: Jacek Wojtarek

    2 miejsce: Wiktor Bąkiewicz

    3 miejsce: Jakub Grzegorczyk

     

    1. 3.    Slackline:

    1 miejsce: Karolina Bąkiewicz

    2 miejsce: Joanna Kalużna

    3 miejsce: Martyna Chrobak

     

    1. 4.    Test historyczny:

    1 miejsce: Waldemar Pęczkowski

    2 miejsce: Monika Madej

    3 miejsce: Irena Kwiecień

     

    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody.

    Podczas spotkania integracyjnego, które odbyło się 29 czerwca b.r. w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy podsumowano wyniki konkursów niepodległościowych. Odczytano zwycięskie wiersze, zaprezentowano wystawę prac plastycznych zgłoszonych do konkursu oraz wręczono nagrody laureatom konkursów.

    Laureaci I Konkursu Poezji Patriotycznej „Dziękujemy za Niepodległość…”:

    Kategoria do 13 lat:

    I miejsce – Nikodem Malczewski

    II miejsce – Wiktoria Działak

    III miejsce – Julia Barul

    Wyróżnienie – Kornelia Sieczak

    Wyróżnienie – Zuzanna Duchnik

    Kategoria 14-19 lat:

    I miejsce – Natalia Stachniak

    II miejsce – Agata Kowalska

    III miejsce – Martyna Mastalerek

    Wyróżnienie – Julia Bąkiewicz

    Wyróżnienie – Michał Larenta

     

    Kategoria powyżej 19 lat:

    I miejsce – Olga Szymańska

    II miejsce – Monika Kłobucka

    III miejsce – Euzebiusz Gąsiorowski

    Wyróżnienie – Ewa Żak

    Wyróżnienie -  Stanisława Kothe

     

    Laureaci Konkurs plastyczny „Kiedy myślę OJCZYZNA…”:

    Kategoria I – III :

    I miejsce – Wiktoria Kolasa

    II miejsce – Milena Ciborowska

    III miejsce – Hanna Wiktorowicz

    Wyróżnienie – Kamil Kądziela

    Wyróżnienie – Oliwia Bąba

    Kategoria IV – VI :

    I miejsce – Karol Larenta

    II miejsce – Oliwia Kolasa

    III miejsce – Aleksandra Mydłowska

    Wyróżnienie – Daria Karpińska

    Wyróżnienie – Agata Karasińska

    Kategoria 14-19 lat:

    I miejsce – Zofia Gubka

    II miejsce – Julia Bąkiewicz

    III miejsce – Amelia Sadzikowska

    Wyróżnienie – Aleksandra Majcherek

    Wyróżnienie – Maria Serwańska

    Kategoria powyżej 19 lat:

    I miejsce – Ewa Białek

    II miejsce – Władysława Grabik

    III miejsce – Ewa Koc

    Wyróżnienie – Dominika Stempniak

    Wyróżnienie – Wojciech Nita


    Załącznik: