Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podpisanie umowy na montaż solarów i kotłów zasilanych biomasą

25.09.2023
W poniedziałek, 25 września 2023 roku została podpisana umowa na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów zasilanych biomasą w budynkach jednorodzinnych na prywatnych posesjach mieszkańców Gminy Drzewica. To zadanie jest częścią projektu pn. "Odnawialne źródła energii w Gminie Drzewica" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2022.

Inwestycja pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Drzewica”

(wartość ok. 4,95 mln zł) obejmuje zaprojektowanie, zakup, dostawę i montaż na prywatnych posesjach 310 instalacji: 237 instalacji fotowoltaicznych, 58 instalacji solarnych (kolektorów słonecznych) oraz 15 kotłów na biomasę. Jest podzielona na dwie części.

Zaprojektowaniem, dostawą i montażem 237 mikroinstalacji fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną (wartość projektu  3.454.778,02 zł) zajmuje się spółka Promika Solar z Gminy Szczekociny, która aktualnie opracowuje dokumentacje projektowo-techniczne.

Przygotowanie projektów, dostarczenie i zamontowanie 58 instalacji kolektorów słonecznych wytwarzających energię cieplną oraz 15 nowych kotłów zasilanych pelletem po wcześniejszym demontażu istniejących źródeł ciepła będzie należało do spółki Ergo Ekologia z Warszawy, która wygrała przetarg, oferując cenę w wysokości 1.436.358,90 zł.

I właśnie umowa z warszawską spółką została podpisana 25 września 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy. Podpisy pod dokumentami złożyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Prezes Ergo Ekologia Robert Błaszczyk.

Na mocy umowy wykonawca został zobowiązany do: przygotowania projektów instalacji, w tym uzyskania niezbędnych pozwoleń, zgód i uzgodnień, a następnie do wykonania zaprojektowanych instalacji. Dostarczy wszystkie niezbędne elementy urządzeń, dokona ich montażu i przyłączenia do istniejących instalacji budowlanych, wykona wymagane sprawdzenia lub odbiory, przyłączenia oraz rozruch. Przeprowadzi także szkolenie z obsługi urządzeń i zapewni serwis w okresie gwarancji.

Projekt pn. "Odnawialne źródła energii w Gminie Drzewica" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2022, Osi priorytetowej XIII REACT-EU dla Łódzkiego, działania XII.2 REACT-EU dla OZE. Unijne wsparcie ma wysokość 3.883.235,20 zł.