Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji drogowej w Trzebinie

29.06.2022
W piątek, 24 czerwca 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie remontu drogi gminnej w Trzebinie. Wsparcie o wartości ponad 125 tys. zł zostało przyznane Gminie Drzewica z wojewódzkiej puli przeznaczonej na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Jak już Państwa informowaliśmy, na realizację zadania pod nazwą „Remont drogi w Trzebinie” otrzymaliśmy 125.570,00 zł.  Dzięki temu wsparciu zmodernizujemy drogę gminną w Trzebinie, usytuowaną po prawej stronie drogi powiatowej 3111E (patrząc od Świerczyny). Jej długość wynosi 714 metrów.  Nasze plany zakładają budowę nowej nawierzchni jezdni (asfaltowej warstwy ścieralnej), poboczy z kruszywa łamanego, zjazdów do posesji i na działki rolne – z kruszywa bądź asfaltu, a także renowację rowów.

W uroczystym podpisaniu umowy między Samorządem Województwa Łódzkiego a Gminą Drzewica uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka.

 - Za przyznanie wsparcia finansowego z puli przeznaczonej na drogi dojazdowe do gruntów rolnych serdecznie dziękuję Zarządowi Województwa Łódzkiego oraz radnemu Sejmiku Województwa Łódzkiego Januszowi Ciesielskiemu – zaznacza Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. – Dzięki temu dofinansowaniu będziemy mogli zrealizować kolejną inwestycję drogową, co wpłynie na komfort i płynność ruchu oraz na bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Dodajmy, że remont w Trzebinie powinien zostać zrealizowany do końca października br. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania.

Od lewej: Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka.