Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 27 maja 2022
Imieniny: Amandy, Jana i Juliana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji drogowych Gminy Drzewica

29.05.2020

                                                                   


     


W czwartek, 28 maja 2020 roku w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zostały podpisane umowy na dofinansowanie dwóch tegorocznych inwestycji Gminy Drzewica ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Rządowe wsparcie pozwoli zmodernizować drogi gminne na ulicach Miłej i Fabrycznej w Drzewicy.

Sygnowane przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego umowy z ramienia Gminy Drzewica podpisali Burmistrz Janusz Reszelewski oraz Skarbnik Irena Jóźwicka. Zgodnie z zapisami umów, łączna wartość pozyskanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 2020 wynosi 879.067 zł.

Na „Przebudowę drogi na ulicy Miłej w Drzewicy” otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 546.653 zł przy szacunkowych kosztach zadania wynoszących 683.317 zł. Dofinansowanie „Remontu drogi na ulicy Fabrycznej w Drzewicy” ma wartość 332.414 zł przy kosztach oszacowanych na 415.518 zł. W obu przypadkach jest to maksymalny poziom rządowego wsparcia, wynoszący 80% kosztów kwalifikowanych.

Informujemy, że inwestycje dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych będą realizowane jesienią bieżącego roku. Przetargi, które wyłonią wykonawców obydwu zadań, zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

„Przebudowa drogi na ulicy Miłej w Drzewicy” będzie realizowana na długości 265 m. Zakresem rzeczowym obejmie budowę: * jezdni o szerokości 5,5 m na całym odcinku *  chodnika przy jezdni o szerokości 1,25 - 2,0 m (po prawej stronie drogi patrząc od placu Kościuszki) * chodnika poza jezdnią o szerokości 1,5 - 2,0 m * opaski przy krawężniku o szerokości 0,5 - 1,0 m po stronie lewej drogi * zjazdów do posesji przez chodnik, a także wykonanie odwodnienia drogi (przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej) oraz dostosowanie nawierzchni istniejących zjazdów do nowej niwelety jezdni.

„Remont drogi na ulicy Fabrycznej w Drzewicy” zostanie przeprowadzony na długości 320 m. Nowe nawierzchnie pojawią się na jezdni o szerokości  6,0 m (warstwa ścieralna i warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego) oraz na chodniku o szerokości 1,5 m (nawierzchnie z kostki brukowej betonowej).