Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Pociągiem z Drzewicy do Lublina i Poznania!

13.07.2023

Mamy bardzo dobrą informację dla pasażerów z Drzewicy i okolic. Nasze miasto odzyskuje bezpośrednie połączenia kolejowe z Lublinem i Poznaniem. Już od września na drzewickiej stacji zatrzymywać się będzie pociąg Intercity „Koziołek”.

 

Batalia o przywrócenie bezpośrednich połączeń kolejowych na linii Lublin – Radom – Łódź – Poznań trwała kilkanaście lat, a inicjatywę aktywnie  popierał samorząd Gminy Drzewica. Te działania zakończyły się sukcesem, co znalazło odzwierciedlenie w rozkładzie jazdy PKP, który zacznie obowiązywać we wrześniu 2023 roku.

 

Na tory wyjedzie nowy pociąg IC „Koziołek”, obsługujący trasę z Lublina przez Radom, Ziemię Łódzką do Wielkopolski. Co najważniejsze, będzie zatrzymywać się na stacji Drzewica. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy i okolic zyskają bezpośrednie i szybkie połączenia kolejowe z Lublinem i Poznaniem. Według planowanego rozkładu jazdy, podróż z Drzewicy do Lublina potrwa 2 godziny i 3 minuty, a do Poznania 3 godziny i 54 minuty.

 

- Dzięki uruchomieniu nowych połączeń PKP drzewiczanie ponownie zyskają dogodny dojazd do kolejnych dużych polskich miast – podkreśla Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. – Jestem przekonany, że podobnie jak połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Łodzi również pociągi Intercity do Lublina i Poznania będą cieszyć się dużym zainteresowaniem pasażerów z Drzewicy i gmin ościennych. Zachęcam do korzystania z tych połączeń.

 

***

 

Rozkład jazdy IC 27102 „Koziołek”

* Lublin Główny – Drzewica: odjazd 8:30, przyjazd do Drzewicy: 10:31;

* Drzewica – Poznań Główny: odjazd 10:32, przyjazd do Poznania 14:26.

 

Rozkład jazdy IC 72102 „Koziołek”

* Poznań Główny – Drzewica: odjazd 14:12, przyjazd do Drzewicy 18:27;

* Drzewica – Lublin Główny: odjazd 18:29, przyjazd do Lublina 20:32.

 

Uwaga, dane ww. połączeń mogą ulec zmianie. Należy je zweryfikować po 12 sierpnia 2023 r.