Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Piknik Rodzinny w Werówce

14.07.2022
W niedzielne popołudnie, 10 lipca 2022 roku mieszkańcy Werówki uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022". Bardzo udana impreza zintegrowała całą lokalną społeczność – od dzieci po seniorów.

Piknik stanowiący realizację projektu obywatelskiego autorstwa Bernardy Kardas - Barul został zorganizowany przez Sołectwo oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Werówce i radnego Rady Miejskiej w Drzewicy Krzysztofa Walczyka. Odbył się przy Świetlicy Wiejskiej w Werówce, gromadząc liczne grono mieszkańców - dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.

Program imprezy był bardzo ciekawy i różnorodny – zgodnie z hasłem „dla każdego coś miłego”. Na najmłodszych czekało mini wesołe miasteczko z dmuchańcami i malowaniem twarzy. Były konkursy i konkurencje sprawnościowe z nagrodami, m.in. rzuty woreczkiem do celu oraz wyścigi z balonami. Również dorośli mieli okazję do rywalizacji, uczestnicząc w konkurencji przeciągania liny i wyścigach w workach.

Nie zabrakło części artystycznej. Na ludową nutę zagrał i zaśpiewał zespół KGW „Werowianki”, podbijając serca publiczności. Organizatorzy postarali się także o pyszny poczęstunek. W menu królowały oczywiście dania naszej kuchni regionalnej. Całość została spuentowana zabawą taneczną z zespołem Spectrum, podczas której do mieszkańców dołączyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.  

Zadanie publiczne „Piknik Rodzinny w Werówce” zorganizowano w ramach inicjatywy „Granty Obywatelskie 2022” finansowanej ze środków Gminy Drzewica. Realizatorem projektów grantowych jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.


Więcej zdjęć na facebookowym profilu Gminy Drzewica.