Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 28 września 2023
Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Pierwszy transport węgla już jutro!

24.11.2022
W czwartek, 24 listopada 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy miało miejsce podpisanie umów z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy będą świadczyć usługę polegającą na transporcie, dystrybucji i wydawaniu paliwa stałego dla mieszkańców Gminy Drzewica. Pierwszy transport węgla już jutro!

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski podpisał umowy z trzema firmami:

- KRÓL BOGDAN Sklep Wielobranżowy,

- MALBUD S.C - ANETA MALINOWSKA PAWEŁ MALINOWSKI,

- NOWIT - Nowak Witold.

Są to firmy doskonale znane mieszkańcom, od lat świadczące usługi w zakresie dystrybucji węgla. Posiadają odpowiednie doświadczenie i warunki techniczno-lokalowo-kadrowe, które zagwarantują prawidłowe wykonanie zadania.

Przedmiot umowy obejmuje:

- sukcesywny odbiór i transport paliwa stałego pojazdem w ilości wskazanej przez gminę do miejsca składowania paliwa stałego zlokalizowanego na drzewickich składach węgla;

- składowanie i przechowywanie paliwa stałego na placu;

- ważenie zalegalizowaną wagą samochodową;

- wydawanie paliwa stałego mieszkańcom Gminy wskazanym przez zamawiającego i transport węgla pod wskazane adresy;

- prowadzenie dokumentacji określającej ilość dostarczonego i wydanego paliwa stałego oraz dane osób, którym paliwo stałe zostało wydane lub dostarczone.

Co bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców, wykonawcy nie mogą pobierać jakichkolwiek opłat z tytułu transportu paliwa stałego pod adres zamieszkania wskazany na fakturze. Cena, którą mieszkańcy zapłacą za węgiel, tj. 2.000 zł brutto, zawiera również transport surowca na posesję mieszkańca.

W celu poinformowania o dostępności węgla i konieczności zapłaty pracownicy MGOPS w Drzewicy będą kontaktować się z mieszkańcami indywidualnie. Opłat należy dokonać w Urzędzie Miejskim w Drzewicy – gotówką lub kartą płatniczą.

Po pierwsze transporty węgla przedsiębiorcy wyruszą już  jutro. 25 listopada 2022 roku. Kolejne zaplanowano na poniedziałek i wtorek, 28-29 listopada. Węgiel przywożony będzie bezpośrednio z polskich kopalni.

Umowa z przedsiębiorcami obowiązuje do 31 grudnia 2022 r., czyli podobnie jak umowa zawarta pomiędzy Gminą Drzewica a Polską Grupą Górniczą S.A. Na rok 2023 przygotowana zostanie kolejna umowa.