Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Pierwsze świadczenia ratownicze w Gminie Drzewica

29.03.2022
Ośmiu strażaków ochotników z Gminy Drzewica otrzymało decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego. To pierwsze strażackie dodatki tego typu dla naszych druhów.

Na podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych strażakowi ratownikowi OSP przysługuje świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP. Jego wysokość wynosi 200 zł.

Świadczenie może otrzymać osoba, który czynnie uczestniczyła jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) lub co najmniej 20 lat (w przypadku kobiet). Drugim warunkiem jest wiek. Świadczenie przysługuje po osiągnięciu 65. roku życia (w przypadku mężczyzn) bądź 60. roku życia (w przypadku kobiet).

Miło nam poinformować, że pierwsze świadczenia ratownicze dla druhów OSP z terenu Gminy Drzewica już zostały przyznane. Otrzymają je: Andrzej Grochowski, Wiesław Pomykała, Andrzej Reguła, Romuald Sadliński (wszyscy OSP w Drzewicy), Zdzisław Gamoń (OSP w Domasznie) oraz Bronisław Klimek, Franciszek Antoni Saternus i Bolesław Dziurzyński (wszyscy OSP w Dąbrówce).

Za pośrednictwem Gminy Drzewica ww. druhowie złożyli stosowne wnioski do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, a wcześniej od Burmistrza Drzewicy otrzymali potwierdzenia bezpośredniego uczestnictwa w działaniach lub akcjach ratowniczych.

Uroczyste wręczenie pierwszych decyzji o przyznaniu świadczeń miało miejsce 25 marca 2022 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Z zasłużonymi druhami spotkali się Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Gminny Komendant OSP Marian Kalużny.

 Wręczając decyzje Burmistrz złożył strażakom serdeczne gratulacje oraz podziękowania za długoletnią służbę społeczeństwu, życząc jednocześnie wielu lat życia w zdrowiu.